Україна не планує укладати з Росією прямий контракт на поставку газу – Шмигаль

Україна не планує укладати з Росією прямий контракт на поставку газу – Шмигаль

Прем'єр каже, що Київ наполягатиме на збереженні нинішнього рівня транзиту газу щонайменше протягом 15 років

Україна не планує укладати з Росією прямий контракт на поставку газу – Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
Фото: kmu.gov.ua

Україна не планує вести переговори з Росією про укладення прямого контракту на поставку природного газу. Також Київ наполягатиме на збереженні нинішнього рівня транзиту газу щонайменше протягом 15 років. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю LB.ua.

«Ми все ще маємо надію, що наші партнери, зокрема США, продовжать санкції. Ми переконані, що з нами рахуються, коли ведуть розмову про запуск і сертифікацію «Потоку». Звичайно, ми будемо наполягати на збереженні щонайменше на 15 років рівня транзиту, що існує сьогодні», – сказав Шмигаль.

За його словами, «Газпром» забронював потужності української газотранспортної системи (ГТС) для транзиту до Угорщини до 30 вересня 2022 року та має їх оплачувати. Прем'єр додав, що зараз Україна веде перемовини про транзит газу з Румунією, Молдовою, іншими країнами.

«Транзит йде не лише через Україну, він продовжується у ряді європейських країн. Вони також є нашими партнерами-сусідами та партнерами по транзиту. Відповідно, у боротьбі за збереження інтересів ми не самі», – каже Шмигаль.

На його думку, рішення про збереження транзиту газу не буде залежати від Росії, адже споживачі палива знаходяться в Європі.

Нагадаємо: вранці 1 жовтня «Газпром» припинив транзит природного газу в Угорщину територією України. Голова «Нафтогазу України» Юрій Вітренко вважає, що це має спричинити санкції стосовно оператора «Північного потоку-2».

Уранці 4 жовтня ЗМІ повідомили, що транзит газу до Угорщини через Україну відновили. Проте Оператор ГТС пояснив, що цей потік газу не є відновленням «Газпромом» транзиту – це реекспорт газу європейськими трейдерами.

Згодом газопровід «Північний потік 2» почали заповнювати газом. Таким чином оператор проводить тестування труби.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло