Як пройти ПЛР-тест на коронавірус у Києві?
І як до нього підготуватися?

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) – одна з методик лабораторної діагностики COVID-19. Щоб дізнатися, хворий пацієнт чи ні, вивчають зразок його слизової з носоглотки/ротоглотки. За допомогою ПЛР визначають, чи є в даному біологічному матеріалі геном коронавіруса, а саме його РНК – рибуноклеїнова кислота.
Оскільки точність методики 99-100%, її прийнято вважати «золотим стандартом» в дослідженні COVID-19. ПЛР-тест покаже, що людина інфікована, вже протягом першої доби після попадання вірусу в організм.
Тому, якщо ви контактували з хворими й підозрюєте, що могли заразитися від них ковідом, не чекайте, поки проявляться перші симптоми, – відразу записуйтеся на ПЛР-аналіз. Результати дослідження достовірно виявлять вірус ще до того, як стан вашого здоров'я погіршиться.
Симптоми коронавірусної хвороби
Тест на COVID-19 обов'язково потрібно пройти всім, у кого на тлі підвищеної температури тіла спостерігаються:
- посилення задушливого сухого кашлю;
- задишка;
- біль в грудях (епізодична або постійна);
- підвищена стомлюваність;
- загальна слабкість;
- зникнення нюху;
- нездатність відчувати смаки;
- нерідко – погіршення роботи травної системи, що виражаються нудотою, блювотою, діареєю.
На ковід потрібно перевіритися усім пацієнтам, яким підтвердили діагноз пневмонії, а також літнім людям (у віці від 60 років) при появі будь-яких симптомів ГРВІ.
Аналіз перед виїздом за кордон
Щоб отримати право перетнути державні кордони в умовах пандемії, мандрівник повинен пройти тест на коронавірус. Хвороба продовжує поширюватися планетою, тому більшість країн посилили вимоги до в'їзду іноземців на свої території.
ПЛР-аналіз потрібно здати за 2-3 доби до виїзду за кордон: уряди різних держав встановили власні терміни, уточнити які можна в їх посольствах/консульствах. Для зарубіжної поїздки потрібна довідка про негативний результат тесту, надрукована на бланку міжнародного зразка. Також при перетині державного кордону буде потрібно переклад цього документа на англійську мову.
Після повернення в Україну теж потрібно обстежитися. І зробити це необхідно протягом 14 днів з моменту приїзду.
Якщо результат ПЛР-тесту буде негативним, можна буде обійтися без самоізоляції. Пройти діагностику рекомендується також всім, хто контактував з людьми, які повернулися з-за кордону.
Чи потрібна спеціальна підготовка до аналізу?
До мазку з носо або ротоглотки потрібно попередньо підготуватися, щоб не спотворити результати дослідження. Перед тестуванням важливо:
- не вживати алкогольні напої (мінімум за 24 години);
- припинити прийом лікарських препаратів для горла / носа (за 12 годин);
- не палити, не чистити зуби, не користуватися ополіскувачами для порожнини рота (за 4 години);
- не їсти і не пити (за 2 години).
При сильній спразі можна пити негазовану воду, але не пізніше ніж за півгодини до процедури.
Де здати аналіз у Києві?
ПЛР тест у Києві можна здати в лабораторії «Меділабс». Це сучасна діагностична установа, в числі переваг якої – інноваційне обладнання та кваліфікований персонал, що пройшов сувору перевірку на відповідність займаним посадам.
Ви отримаєте готовий результат ПЛР через 6 годин після здачі мазка. Якщо плануєте поїздку за кордон, вам безкоштовно видадуть англомовний варіант довідки.
Забір біоматеріалу виконується за попереднім записом. Тут немає «живих» черг, а значить ризик заразитися в черзі, зведений до нуля.
