Зеленський підписав зміни до закону про індустріальні парки

Зеленський підписав зміни до закону про індустріальні парки

Уряд протягом найближчих років планує побудувати інфраструктуру для 25 індустріальних парків

Зеленський підписав зміни до закону про індустріальні парки
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав зміни до закону №4416-1 щодо індустріальних парків, яким передбачають впровадження низки стимулів для залучення інвестицій. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Зміни до закону передбачають низку стимулів для індустріальних парків, зокрема:

  • повна або часткова компенсація відсоткової ставки за кредитами (позиками) на облаштування та/або здійснення господарської діяльності у межах індустріальних парків;
  • надано можливість в індустріальному парку здійснювати діяльність у сфері переробки промислових та/або побутових відходів (окрім захоронення);
  • зменшено мінімальну площу індустріального парку з 15 до 10 га та збільшено верхню межу з 700 до 1000 га;
  • будівництво, реконструкція та ремонт інженерно-транспортної інфраструктури (автомобільних шляхів, ліній зв’язку, засобів тепло-, газо-, водо- та електропостачання, інженерних комунікацій тощо);
  • облаштування (доброустрій) майданчиків індустріальних парків;
  • дозволено розміщувати в індустріальному парку проєкти, спрямовані на стимулювання економічного зростання громад.

Зазначається, що уряд протягом найближчих років планує побудувати інфраструктуру для 25 індустріальних парків.

Крім цього, наразі очікується прийняття Верховною Радою двох законопроєктів (№5688, №5689), які передбачають відповідні фіскальні стимули.

Раніше повідомлялося, що Рада ухвалила закон про індустріальні парки. Кабінет Міністрів має у держбюджеті на 2022 рік виділити щонайменше 2 млрд грн для норм законопроєкту.

Mind звернувся до одного з авторів законопроєктів, заступника голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського з проханням розповісти, які стимули отримають потенційні учасники ІП, і на які вигоди від їхньої роботи може розраховувати економіка України.

Водночас це не перші законодавчі ініціативи у цій сфері. Яка ж склалась ситуація в Україні із розвитком індустріальних парків, і які ще ініціативи чекають своєї черги на прийняття, проаналізували спеціально для Mind партнер юридичної фірми «Астерс» Олег Бойчук та старший юрист компанії Олена Касаткіна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті