Київміськрада збільшила розмір статутного капіталу «Київтеплоенерго» на два млрд грн

Київміськрада збільшила розмір статутного капіталу «Київтеплоенерго» на два млрд грн

Рішення ухвалили, щоб не допустити зростання тарифів на тепло та гарячу воду в столиці, кажуть у міськраді

Київміськрада збільшила розмір статутного капіталу «Київтеплоенерго» на два млрд грн
Фото: УНІАН

Київська міська рада збільшила розмір статутного капіталу КП «Київтеплоенерго» на два млрд грн для забезпечення стабільного проходження опалювального сезону в столиці. Про це повідомляє пресслужба Київміськради.

Зазначається, що таке рішення також дозволить не допустити зростання тарифів на тепло та гарячу воду.

У пресслужбі додали, що Київ повністю технічно готовий до старту опалювального сезону. Проте стрімке зростання вартості природного газу спричинило низку критичних проблем у питанні теплопостачання.

«Актуальна ціна газу на сьогодні вже у вісім разів вища, ніж минулого року, і яка закладена в тариф підприємства», – пояснили в Київміськраді.

У пресслужбі нагадали, що 30 вересня Кабінет міністрів, НАК «Нафтогаз України», Асоціація міст України та Палата місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад підписали меморандум для врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання та постачання гарячої води.

Як зазначили Київміськраді, «Київтеплоенерго», відповідно до встановленої законодавством процедури, розрахувало економічно обґрунтовані тарифи на тепло, з урахуванням актуальних витрат і вартості природного газу.

«Київтеплоенерго» досі працює за тарифами, що встановлені ще у 2019 році. За цей період зросла вартість природного газу, підвищився тариф на послуги з розподілу природного газу, підвищилась ціна електричної енергії, зросла вартість виробництва теплової енергії на ТЕЦ тощо», – йдеться у повідомленні.

Тому, заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, рішення про збільшення статутного капіталу компанії – це один з антикризових кроків.

Нагадаємо: місцева влада, «Нафтогаз» та уряд домовилися, що тарифи на тепло не зростатимуть протягом опалювального сезону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті