Нобелівську премію миру присудили російському і філіппінському журналістам
Напередодні «Нова газета» опублікувала фільм з результатами власного розслідування вбивства Політковської

Нобелівську премію миру за боротьбу за свободу слова присудили двом журналістам – в Росії і в Філіппінах. Зокрема, премію отримали головний редактор і засновник російського видання «Нова газета» Дмитро Муратов та філіппінська правозахисниця і журналістка Марія Ресса, пише Reuters.
«Ці двоє журналістів захистили свої ідеали в умовах, коли в світі зростає ворожість до демократії та свободи преси», – повідомив Нобелівський комітет.
З моменту свого заснування «Нова газета» публікувала критичні статті про корупцію, поліцейське насильство, незаконні арешти, фальсифікацію на виборах і «фабрики тролів», застосування російський військ всередині і за межами Росії, йдеться в поясненні.
«Противники «Нової газети» відповідали погрозами, насильством, переслідуваннями і вбивствами», – повідомив комітет, нагадавши, що з моменту заснування було вбито шість журналістів видання, включаючи Анну Політковську, яка писала про війну в Чечні. Напередодні минула 15-та річниця з дня вбивства Політковської та закінчився термін давності по кримінальній справі. Замовників убивства так і не було знайдено.
У четвер «Нова газета» опублікувала фільм з результатами власного розслідування вбивства Політковської. За даними видання, у слідства є всі необхідні дані про замовників, але їх не розкривають через політичні причини.
Кремль привітав Муратова з отриманням Нобелівської премії миру.
«Можемо привітати Дмитра Муратова. Він послідовно працює за своїми ідеалами, він прихильний своїм ідеалам. Він талановитий, він сміливий. І, звичайно, це висока оцінка, ми його вітаємо», – сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.
Муратов присвятив нагороду всім загиблим журналістам видання і повідомив, що переведе частину премії (близько $1,14 млн) в фонд «Коло добра», що допомагає дітям з важкими і рідкісними захворюваннями, йдеться в телеграм каналі «Нової газети».
Нагадаємо, Нобелівську премію з фізики присудили за «прогнозування глобального потепління».
А Нобелівську премію з медицини присудили за відкриття рецепторів, що відповідають за температуру, біль і дотик.
Також повідомлялося, що Нобелівську премію з літератури вручили за висвітлення долі біженців.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].