Нобелівську премію миру присудили російському і філіппінському журналістам

Нобелівську премію миру присудили російському і філіппінському журналістам

Напередодні «Нова газета» опублікувала фільм з результатами власного розслідування вбивства Політковської

Нобелівську премію миру присудили російському і філіппінському журналістам
The Nobel Prize

Нобелівську премію миру за боротьбу за свободу слова присудили двом журналістам – в Росії і в Філіппінах. Зокрема, премію отримали головний редактор і засновник російського видання «Нова газета» Дмитро Муратов та філіппінська правозахисниця і журналістка Марія Ресса, пише Reuters.

«Ці двоє журналістів захистили свої ідеали в умовах, коли в світі зростає ворожість до демократії та свободи преси», – повідомив Нобелівський комітет.

З моменту свого заснування «Нова газета» публікувала критичні статті про корупцію, поліцейське насильство, незаконні арешти, фальсифікацію на виборах і «фабрики тролів», застосування російський військ всередині і за межами Росії, йдеться в поясненні.

«Противники «Нової газети» відповідали погрозами, насильством, переслідуваннями і вбивствами», – повідомив комітет, нагадавши, що з моменту заснування було вбито шість журналістів видання, включаючи Анну Політковську, яка писала про війну в Чечні. Напередодні минула 15-та річниця з дня вбивства Політковської та закінчився термін давності по кримінальній справі. Замовників убивства так і не було знайдено.

У четвер «Нова газета» опублікувала фільм з результатами власного розслідування вбивства Політковської. За даними видання, у слідства є всі необхідні дані про замовників, але їх не розкривають через політичні причини.

Кремль привітав Муратова з отриманням Нобелівської премії миру.

«Можемо привітати Дмитра Муратова. Він послідовно працює за своїми ідеалами, він прихильний своїм ідеалам. Він талановитий, він сміливий. І, звичайно, це висока оцінка, ми його вітаємо», – сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Муратов присвятив нагороду всім загиблим журналістам видання і повідомив, що переведе частину премії (близько $1,14 млн) в фонд «Коло добра», що допомагає дітям з важкими і рідкісними захворюваннями, йдеться в телеграм каналі «Нової газети».

Нагадаємо, Нобелівську премію з фізики присудили за «прогнозування глобального потепління».

А Нобелівську премію з медицини присудили за відкриття рецепторів, що відповідають за температуру, біль і дотик.

Також повідомлялося, що Нобелівську премію з літератури вручили за висвітлення долі біженців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло