Ексвласнику «Дельта банку» повідомили про підозру в розтраті 1 млрд грн

Ексвласнику «Дельта банку» повідомили про підозру в розтраті 1 млрд грн

Слідство встановило низку злочинних епізодів, серед яких продаж боргу банком без будь-якої оцінки

Ексвласнику «Дельта банку» повідомили про підозру в розтраті 1 млрд грн
Фото: pixabay.com

Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що ексвласнику збанкрутілого «Дельта банку» Миколі Лагуну повідомили про підозру в розтраті понад 1 млрд грн. Йому також вручили клопотання про обрання запобіжного заходу. Про це вона написала у фейсбуці.

За словами Венедіктової, слідство встановило низку злочинних епізодів, серед яких продаж боргу банком без будь-якої оцінки.

«42 млн грн боргу було продано за ціною 4 млн грн. Та навіть цих коштів банк не отримав – «вигідну» операцію провернули через коригування залишків на рахунках в системі бухгалтерського обліку. А покупцем дешевого кредиту стала фінансова компанія заснована власником ПАТ «Дельта банк», директор якої за сумісництвом обіймав в банку адміністративну посаду», – пояснила Венедіктова.

Справа також містить інформацію про виведення з-під застави нерухомості вартістю 16 млн грн, видачу 160 млн гривень кредиту компанії, власник якої був родичем Лагуна, під заставу земельних ділянок із завищеною в сто разів вартістю, видачу кредитів фірмам-одноденкам без активів та заставного майна.

В рамках провадження було арештовано активи Лагуна на суму 790 млн грн та мільйон доларів на рахунку голови ради директорів у одному зі швейцарських банків.

Слідство проситиме арештувати Лагуна з альтернативою внесення застави у понад 1 млрд гривень.

Раніше суд заарештував активи «Дельта Банку». Також суд дозволив стягнення з власника Дельта Банку шкоди, завданої банку та його кредиторам, у розмірі 691,2 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті