ЄС підтримує продовження транзиту газу Україною після 2024 року – заява

ЄС підтримує продовження транзиту газу Україною після 2024 року – заява

Україна та Євросоюз домовилися максимально використовувати наявні енергетичні мережі та потужності один одного

ЄС підтримує продовження транзиту газу Україною після 2024 року – заява
Фото: president.gov.ua

Учасники 23-го саміту Україна – ЄС підтвердили свою підтримку продовженню транзиту газу територією України після 2024 року, а також роль України як стратегічної держави для транзиту газу. Про це йдеться у спільній заяві за підсумками саміту, оприлюдненій на сайті Офісу президента (ОП).

Водночас представники ЄС наголосили на важливості продовження модернізації української національної газотранспортної системи та подальшої співпраці щодо посилення європейської енергетичної безпеки.

«У контексті існуючих та майбутніх газотранспортних систем на території України та ЄС ми підтвердили наші спільні зобов'язання щодо повного застосування чинного законодавства ЄС та зобов'язань за Угодою про асоціацію», – йдеться у заяві.

Крім цього, сторони домовилися максимально використовувати наявні енергетичні мережі та потужності один одного. Також Україна та ЄС проводитимуть консультації та координуватимуть свої дії у таких ситуаціях щодо розвитку інфраструктури, які можуть зашкодити інтересам обох сторін.

У заяві підкреслюється необхідність повного застосування європейського законодавства у сфері енергетики та конкуренції. Україна та ЄС наголошують на важливості спільної роботи проти будь-яких потенційних зусиль третіх сторін використовувати енергію як зброю, зокрема в контексті наслідків для стабільності транзиту газу територією України.

«Ми підкреслюємо важливість енергетичного партнерства між Україною та ЄС на високому рівні для обговорення стратегічних аспектів енергетичного співробітництва, яке забезпечить платформу для посилення енергетичної безпеки та зеленого переходу в Україні та ЄС», – йдеться у документі.

Нагадаємо: 23 саміт Україна – ЄС відбувся 12 жовтня у Києві. В підсумку, сторони підписали угоду про «відкрите небо».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті