Норвегія побудує перші в світі судна, які перевозитимуть виловлений з атмосфери CO2

Норвегія побудує перші в світі судна, які перевозитимуть виловлений з атмосфери CO2

Здавання суден в експлуатацію планується на 2024 рік

Норвегія побудує перші в світі судна, які перевозитимуть виловлений з атмосфери CO2
фото Northern Lights

Спільне підприємство Shell, Equinor і TotalEnergies – Northern Lights – побудує судна для транспортування виловленого з атмосфери CO2. Замовлення розміщено на китайській верфі Dalian Shipbuilding Industry (DSIC), пише ЦТСз посиланням на Sea News.

Довжина суден складе 130 м, місткість – 7500 куб. м.

Судна, які працюватимуть на СПГ, будуть оснащені вітряними двигунами. Очікується, що це знизить викиди вуглекислого газу на 34%.

Здавання суден в експлуатацію заплановано на середину 2024 року. Вони будуть зареєстровані під норвезьким прапором.

Судна будуть перевозити вловлений СО2 в рідкому вигляді в спеціальних танках з промислових майданчиків у Європі на термінал в районі Ейгардена (Норвегія). Обсяги уловленого вуглекислого газу будуть ретельно заміряти і передавати дані по всьому ланцюжку.

В Northern Lights відзначають, що нові судна будуть першими в своєму роді і потенційно можуть встановити стандарт транспортування СО2 на прибережних маршрутах.

«Northern Lights створює перший у Європі повномасштабний ланцюжок створення вартості уловлювання та зберігання вуглекислого газу, прокладаючи шлях до майбутніх аналогічних проектів», – ідеться у повідомленні компанії.

Раніше повідомлялося, що данські судноплавні компанії Evergas і Ultragas створили спільне підприємство Dan-Unity CO2 – першу в світі судноплавну компанію, що спеціалізується на транспортуванні виловленого вуглекислого газу для зберігання і повторного використання.

Нагадаємо, адміністрація Байдена запланувала знизити викиди авіації на 20% до 2030 року – у США ставку роблять на екологічне чисте авіапальне з рослинних олій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті