Зростання ВВП України прискорилося до 2,9% у січні-серпні – Мінекономіки

Зростання ВВП України прискорилося до 2,9% у січні-серпні – Мінекономіки

Збільшення обсягів виробництва продемонстрували майже всі види економічної діяльності, крім оптової торгівлі

Зростання ВВП України прискорилося до 2,9% у січні-серпні – Мінекономіки
Фото: unsplash.com

Зростання ВВП України у січні-серпні 2021 року прискорилося до 2,9% проти 2,1% за підсумками січня-липня. Про це йдеться у серпневому Огляді економічної активності Міністерства економіки.

За розрахунками міністерства, зведений індекс виробництва (ЗІВ) за цей час збільшився на 2,1%, тоді як у січні-липні ЗІВ зріс на 1,3%.

Зазначається, що збільшення обсягів виробництва продемонстрували майже всі види економічної діяльності, крім оптової торгівлі. Це підтримувалося високим рівнем цін на світових товарних ринках, активним нарощуванням обсягів агровиробництва та оптимістичними настроями бізнесу в умовах дії «зеленого» рівня епіднебезпеки на всій території країни.

«Наявне відновлювальне зростання не дає змоги говорити про повноцінне посткризове оздоровлення економіки, для цього необхідно більше часу. Крім того, внутрішнє відновлення економіки перебуває ще і під впливом глобальних змін та ризиків», – зазначили в огляді.

Серед факторів впливу Мінекономіки виокремило загострення політичних та економічних відносин між окремими країнами, зловживання Росією панівною позицією на ринку газу та різке зростання цін на блакитне паливо, а також поширення у світі нової хвилі мутованого штаму коронавірусу.

Нагадаємо: в уряді очікують, що цьогорічне зростання ВВП сягне 4%. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, цьому може завадити лише локдаун.

Водночас МВФ погіршив прогноз зростання ВВП України до 3,5% у 2021 році.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло