Очільник «Енергоатому» назвав причини затримки введення в експлуатацію ЦСВЯП

Очільник «Енергоатому» назвав причини затримки введення в експлуатацію ЦСВЯП

На сьогодні проєкт готовий на 90%

Этот материал также доступен на русском языке
Очільник «Енергоатому» назвав причини затримки введення в експлуатацію ЦСВЯП
Фото: reform.energy

Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) зможе прийняти першу партію відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) після отримання ліцензії ДІЯРУ, для чого американській компанії Holtec, за технологією якої обладнано сховище, необхідно завершити роботи по забезпеченню інфраструктури відвантаження палива з АЕС. Про це повідомляє проєкт інформагентства «Інтерфакс-Україна» «Енергореформа», посилаючись на коментар т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна, який він дав, відповідаючи на питання журналістів в ході відвідування Запорізької АЕС з нагоди 25-річчя «Енергоатому».

«У нас сховище повністю готове. Але наразі  ми ще не маємо ліцензії ДІЯРУ через те, що там є питання компанії Holtec в технології, яка закладена. Його необхідно вирішити для того, щоб була можливість відвантажувати паливо. Як тільки це питання буде вирішене, а це може бути два місяці, три місяці, але ми сподіваємося, буде швидше це зроблено, почнемо вивезення», – уточнив Котін.

За його словами, Holtec відповідно до контракту повинна забезпечити повну сумісність свого устаткування з тим обладнанням, яке знаходиться на енергоблоках українських АЕС.

«Фактично на 90% так і було, проблема в решти 10%. Так, це можна швидко виправити, там є деякі шляхи, і зараз ми працюємо і з наглядовим органом, і з Holtec, і з проєктним інститутом, як це вирішити. Я не хочу сказати, що це нерозв'язна проблема. Ми її вирішимо, але на це потрібно трохи часу», – підкреслив глава «Енергоатому».

Водночас експерти, які ознайомлені з контрактом, уточнили Mind, що конфлікту обладнання американської компанії з тим, яке експлуатується на АЕС, немає, сама технологія і параметри обладнання відомі «Енергоатому» ще в ході розробки ТЕО ЦСВЯП, а роботи по переобладнанню українських АЕС під відвантаження ВЯП з використанням обладнання Holtec International ведуться українською стороною з 2018 року.

У свою чергу джерела Mind в Держатомрегулюванні нагадали, що повний пакет документів, необхідний для отримання ліцензії для введення ЦСВЯП в дослідно-промислову експлуатацію не надходив. Після того як він буде сформований, в тому числі будуть включені всі результати випробувань, необхідно буде час для аналізу наданої інформації.

Нагадаємо, в кінці серпня «Енергоатом» повідомив, що ЦСВЯП планує прийняти перші контейнери з ВЯП українських АЕС до кінця 2021 року. Також Петро Котін повідомляв, що вивезення ВЯП у РФ здійснюватися «Енергоатомом» не буде.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті