Інвестори вклали понад $500 млн на розробку літаючих автомобілів Xpeng

Інвестори вклали понад $500 млн на розробку літаючих автомобілів Xpeng

З 2024 року компанія сподівається запустити у виробництво такі апарати

Інвестори вклали понад $500 млн на розробку літаючих автомобілів Xpeng
фото Evelyn Cheng | CNBC

Компанія HT Aero, яка є дочірнім підрозділом китайської Xpeng, залучила понад $500 млн від кількох інвесторів, серед яких дві американські компанії – IDG Capital і GGV Capital.

Компанія HT Aero розробляє електричний транспорт з вертикальними зльотом і посадкою, і обіцяє створити справжній літаючий автомобіль до 2024 року. Залучення додаткових $500 млн від сторонніх інвесторів – це вагомий аргумент на користь важливості таких розробок, пише 3DNews з посиланням на CNBC.

Влітку цього року HT Aero представила і випробувала свій перший пасажирський двомісний літаючий автомобіль Voyager X2. Стверджується, що Voyager X2 став п'ятим поколінням розроблених HT Aero апаратів з вертикальними зльотом і посадкою.

Подібні апарати для пасажирських перевезень компанія сподівається сертифікувати до 2024 року, і після цього почнеться комерційне виробництво подібних транспортних засобів.

Більше того, HT Aero планує почати в 2024 році випуск інтегрованих електромобілів з можливістю перельотів по повітрю. Електромобілі компанії зможуть пересуватися як звичайні машини по дорогах загального користування і при необхідності здійснювати перельоти.

Досі, щоправда, не було показано концепцій таких автомобілів.

Крім двох американських фондів, в HT Aero інвестували п'ять великих китайських інвесторів і сама компанія Xpeng. Діяльність аеромобільного підрозділу фінансує як Xpeng, так і особисто її засновник Хе Сяопен.

Як повідомлялося, новий китайський електромобіль Xpeng коштує всього $25 000.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло