Україна може довгостроково забезпечити газові потреби власним видобутком – Вітренко

Україна може довгостроково забезпечити газові потреби власним видобутком – Вітренко

«Нафтогаз» планує скоротити імпорт природного газу та збільшити виробництво біогазу

Україна може довгостроково забезпечити газові потреби власним видобутком – Вітренко
Фото: УНІАН

Україна може довгостроково забезпечити свої газові потреби власним видобутком. Про це заявив голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко в інтерв’ю DW Ukrainian.

«Якщо додати до видобутку природного газу виробництво біогазу і підвищення рівня енергоефективності. У перспективі це займе від трьох до п’яти років», – заявив Вітренко.

Також Вітренко додав, що Україні бракує 10 млрд куб. м природного газу. Тому, якщо зменшувати неефективне споживання і збільшувати видобуток на 3-5 млрд куб. м, відповідну різницю можна покрити виробництвом біогазу.

«Якби Україна споживала газ на душу населення стільки, скільки споживають в Європі, ми б газ взагалі не імпортували, а експортували», – зазначив голова «Нафтогазу».

На питання про збільшення ціни споживачам «Нафтогазу», Вітренко відповів: «Ціна на газ (16,8) у 2-3 рази менша за поточну ринкову ціну. Крім того, ринкова ціна збільшилася майже в десять разів за рік. Якщо минулого літа ціни були менше ніж $100, то зараз – $1 200. Ціна 16,8 відповідає ринковим умовам і є набагато нижчою, ніж поточна місячна ціна через укладання контракту не на місяць, а до кінця наступного року».

Нагадаємо: «Нафтогаз» планує майже удвічі збільшити видобуток природного газу в найближчі 10 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло