Українські та міжнародні урядовці разом з бізнесом обговорили роль України у енергобезпеці Європи
Новини компаній

Українські та міжнародні урядовці разом з бізнесом обговорили роль України у енергобезпеці Європи

Головне з другого дня «Українського газового інвестиційного конгресу»

Українські та міжнародні урядовці разом з бізнесом обговорили роль України у енергобезпеці Європи
Спікери сесії про розвиток водневої генерації
  • Впродовж другого дня «Українського газового інвестиційного конгресу» фахівці обговорювали енергетичний перехід та зелені енергетичні проекти, зокрема сфокусувалися на водневих перспективах, крім того говорили про реальні кроки для розвитку стратегічних перспектив у видобуванні газу;
  • Учасники конгресу одностайні в тому, що Україна посилює свої позиції у забезпеченні енергетичних потреб та енергетичної безпеки Європи;
  • Під час конгресу підписали низку меморандумів про взаєморозуміння між Нафтогазом та іноземними компаніями щодо співпраці та обміну досвідом у газовидобувних проектах.

«Український газовий інвестиційний конгрес», ініційований Нафтогазом за підтримки Міністерства енергетики України і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, забезпечив платформу для ефективного діалогу і партнерства, націленого на посилення енергетичної безпеки європейського континенту. На відкритті другого дня конгресу Герман Галущенко, міністр енергетики України, повідомив: «Україна є надійним партнером у транзиті газу. Ми маємо надійну газотранспортну систему і чітке розуміння, що нам потрібно робити для забезпечення енергетичної безпеки як України, так і континентальної Європи», – підкреслив він.

Герман Галущенко, міністр енергетики України

Вранці учасники розглянули актуальні питання енергетичного переходу і генерації водню як низьковуглецевого ресурсу. В обговоренні взяли участь Торстен Воллерт, міністр-радник представника ЄС в Україні, та д-р Джеймс Уотсон, генеральний секретар Європейської асоціації газових компаній (Eurogas).

«Ми повинні бути свідомими та відповідальними навіть у своїх мріях: перехід на відновлювану енергію – це довгострокова перспектива. Впродовж наступних 10-20 років природний газ відіграватиме ключову роль як «паливо перехідного періоду». Україна є не спостерігачем у цьому процесі, а активним гравцем: ми можемо багато запропонувати ЄС, але ми також маємо зобов’язання перед внутрішнім ринком. Для багатьох країн, у тому числі України, природний газ є найкоротшим шляхом до декарбонізації. А газова інфраструктура, яка також може використовуватися для транспортування водню та біометану, відіграватиме важливу роль на всіх етапах зеленого переходу», – прокоментувала Ольга Бєлькова, керівник напряму з міжнародної діяльності та роботи з державними органами Оператора ГТС України.

Спікери сесії про видобуток газу у Чорному морі

Також під час заходу обговорювали розвідку нових ділянок у Чорному морі та новітні технології, необхідні для розвитку стратегічних газовидобувних проектів. Серед учасників дискусії – Рафаель Дюке, директор з розвитку бізнесу та комерційних питань румунської OMV Petrom, яка планує співпрацю з Нафтогазом у Чонорму морі, Мартін Уайт, віце-президент американської сервісної компанії Halliburton, та інші.

Жан-Філіп Коссе, віце-президент компанії-організатора конгресу dmg events, підводячи підсумки заходу сказав: «Україна і Нафтогаз мають виходити на міжнародні майданчики. Це добре, що ми тут ведемо дискусії, але потрібно йти на Близький Схід, європейські ринки, говорити з азійськими ринками. Інакше діалог залишиться одностороннім. Необхідно дати зрозуміти інвесторам, що будь-яка розмова чи бізнес-пропозиція є реалістичною та життєздатною».

Спікери сесії про технології та інновації

Під час конгресу Нафтогаз підписав низку меморандумів про взаєморозуміння з іноземними компаніями: Dragon Oil із ОАЕ, азербайджанською SOCAR AQS, американськими Helmerich & Payne, Inc. («H&P») і 3 Seas Energy, щодо співпраці за стратегічними українськими газовидобувними проектами. Юрій Вітренко, голова правління НАК «Нафтогаз України» підкреслив: «Наша мета – зробити Україну спроможною повністю забезпечувати себе природним газом через п’ять років –  амбітна, але цілком досяжна. Меморандуми про взаєморозуміння, які Нафтогаз підписав останніми днями, сприятимуть просуванню наших планів щодо розвідки та видобування природного газу в Україні. За результатами заходу ми переконані, що Нафтогаз, як національна компанія, стане платформою для залучення інвестицій в Україну».

Спікери сесії про енергетичний перехід

Про Нафтогаз:

«Нафтогаз України» – національна нафтогазова компанія України, один з найбільших гравців на ринку газу в Центральній та Східній Європі. У 2020 році Нафтогаз видобув 14,2 млрд куб. м газу – понад 70% всього видобутку природного газу в Україні.

Про dmg :: events:

DMG є одним з провідних організаторів заходів у світі, який працює в декількох ключових галузях. До його енергетичного портфелю входить декілька найбільших заходів в енергетичній галузі, такі як Gastech, ADIPEC та Global Energy Show.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло