Ціна техаської нафти WTI піднялася до максимуму за сім років

Ціна техаської нафти WTI піднялася до максимуму за сім років

Попит зростає через обмежену пропозицію

Ціна техаської нафти WTI піднялася до максимуму за сім років
фото Shutterstock

Ціна на нафту WTI на Нью-Йоркській товарній біржі зросла вище ніж $85 за барель. Станом на 15:29 грудневі ф'ючерси на WTI росли на 1,52% – до $85,06 за барель. Зазначається, що вартість техаської марки піднялася вище позначки $85 за барель вперше з жовтня 2014 року.

Ціна грудневого ф'ючерсу на нафту марки Brent зростає на 1% і торгується на рівні $85,61 за барель, свідчать дані торгів на лондонській біржі ICE, на які посилається РБК.

Ціни зростають через обмежену пропозицію сировини на ринку з боку великих виробників і зростання попиту на паливо завдяки відновленню світової економіки після спаду, викликаного пандемією коронавірусу, пише Reuters.

Додатковим позитивом для ринку сировини стала п'ятнична статистика Baker Hughes, яка свідчила про скорочення в США кількості бурових установок для видобутку нафти і природного газу вперше за сім тижнів, незважаючи на зростання цін на нафту.

Крім того, аналітики Goldman Sachs вважають, що різке відновлення попиту на нафту в світі може підштовхнути ціни Brent вище $90 за барель до кінця року. Стрімке зростання цін на газ і вугілля змусив виробників електроенергії до переходу на нафтопродукти, в тому числі мазут і дизельне паливо. За оцінками банку, переорієнтація з газу на нафту може сприяти збільшенню попиту на нафту як мінімум на 1 млн барелів на добу. За прогнозами банку, найближчим часом попит на сировину досягне рівня 100 млн барелів на добу, який спостерігався до пандемії COVID-19.

Учасники ринку також будуть чекати наступного засідання ОПЕК+, яке має відбутися 4 листопада. Раніше в цьому місяці учасники угоди не стали міняти домовленості і оголосили про намір дотримуватися плану збільшення видобутку щомісяця на 400 000 барелів на добу як мінімум до квітня 2022 року.

Більше про космічні ціни на енергоносії і хто в цьому винен – у матеріалі Mind «Глобальна енергокриза: три думки експертів про зліт цін на газ і вугілля».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті