Ключовий законопроєкт реформи містобудування готують до другого читання – Козловська

Ключовий законопроєкт реформи містобудування готують до другого читання – Козловська

НАЗК надало рекомендації щодо вдосконалення

Ключовий законопроєкт реформи містобудування готують до другого читання – Козловська
Фото: Олександр Задніпряний/Mind

Ключовий законопроєкт №5655 щодо реформи містобудування готується до другого читання у Верховній Раді. Наразі ведеться робота над внесенням необхідних правок. Про це під час пресконференції «Екватор реформи містобудування: актуальна ситуація та перспективи» повідомила заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

За її словами, реформа складається з трьох частин: тотальної цифровізації, контролю та нагляду за незаконними забудовами, а також відповідальність за порушення у будівельній сфері всіх учасників процесу. Також триває робота над осучасненням державних будівельних норм.

Також фахівці Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) надали рекомендації щодо вдосконалення законопроєкту.

«Ми продовжуємо співпрацю з профільним комітетом парламенту, аби зробити  цей законопроєкт максимально прозорим. НАЗК рекомендувало внести правки у п’ять пунктів. Усі вони обов’язково будуть враховані», – зазначила  Козловська.

Нагадаємо: з 15 вересня Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) повністю припинила роботу. Її повноваження уряд передав Державній інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ).

Наталія Козловська розповіла Mind про регулювання українського будівельного ринку.  

Mind розповідав, чи відбудеться справжня будівельна реформа в Україні та що передбачає законопроєкт №5655 для будівельного ринку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті