«Історичне досягнення»: лідери G20 узгодили єдину ставку податку з корпорацій – 15%

«Історичне досягнення»: лідери G20 узгодили єдину ставку податку з корпорацій – 15%

Країни багато років добивалися, щоб транснаціональні компанії платили більше податків, а не уникали їх через офшори

«Історичне досягнення»: лідери G20 узгодили єдину ставку податку з корпорацій – 15%
фото G20

Країни G20 ухвалили підсумкову декларацію на саміті у Римі. Вони підтримали пропозицію щодо запровадження мінімального глобального податку для транснаціональних корпорацій на рівні 15%. Про це повідомляється на сайті Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), пише TJournal.

Податок 15% платитимуть компанії з виручкою понад 750 млн євро на рік незалежно від країни реєстрації. У документі цю ініціативу називають «історичним досягненням», за допомогою якого країни G20 «збудують більш стабільну та справедливу міжнародну систему оподаткування».

«Протягом чотирьох років я боровся за запровадження міжнародного оподаткування щонайменше 15% для транснаціональних компаній. Сьогодні це сталося!», – заявив президент Франції Еммануель Макрон.

«Мінімальний корпоративний податок – великий успіх, це явний сигнал справедливості», – зазначила виконувач обов'язків канцлера Німеччини Ангела Меркель.

На думку президента США Джо Байдена, ця домовленість змінить світову економіку.

Очікується, що податок у розмірі 15% принесе близько $150 млрд додаткових доходів до бюджету країн, де зареєстровано офіси корпорацій.

Міністр фінансів США Джанет Єллен вважає, що ця угода «покладе край руйнівній гонці з корпоративного оподаткування». Якщо компанія все ж таки зареєструється в «податковій гавані», що не приєдналася до документа, то вона буде повинна доплатити різницю між податком у країні та ставкою в 15% до бюджету держави, де фактично знаходиться головний офіс.

Перед самітом G20 цю ідею підтримали понад 136 країн та юрисдикцій, на які припадає понад 90% світового ВВП. Очікується, що реформа набуде чинності в 2023 році. Вона торкнеться, зокрема, Apple, Google і Facebook (Meta), які зареєстровані в Ірландії через податок 12,5%.

Нагадаємо, Ірландія збільшить податки для міжнародних компаній до 15%. Раніше в цій країні такі транснаціональні корпорації, як Apple і Google, відкривали штаб-квартири через низькі податкові ставки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло