Виробництво електроенергії з ВДЕ зросло на 10% за десять місяців

Виробництво електроенергії з ВДЕ зросло на 10% за десять місяців

Виробники продали понад 10 000 МВт/год вуглецево-нейтральної електроенергії ДП «Гарантований покупець»

Виробництво електроенергії з ВДЕ зросло на 10% за десять місяців
Фото: pixabay.com

Виробництво чистої електроенергії в січні-жовтні поточного року збільшилося більше, ніж на 10% проти аналогічного періоду минулого року. Про це повідомляє пресслужба державного підприємства «Гарантований покупець».

Виробники електроенергії з відновлювальних джерел (ВДЕ) згенерували й продали державному підприємству «Гарантований покупець» понад 10 000 МВт/год вуглецево-нейтральної електричної енергії за десять місяців цього року. 

Найбільшу кількість «зеленої» електроенергії у розрізі видів джерел виробили сонячні станції, на другому місці – вітрові. Сумарне виробництво СЕС та ВЕС складає понад 90% від усієї ВДЕ-генерації.

Крім того, спостерігається зростання частки «зеленої» генерації в енергобалансі Україні: з 3,7% у 2019 році до 9% у 2021.

Нагадаємо: «Гарантований покупець» цьогоріч виплатив 41,8 млрд грн за «зеленим» тарифом, з яких 36,4 млрд грн – за поточний рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло