Російський «Аерофлот» звинуватили в участі у перевезенні мігрантів до польського кордону

Російський «Аерофлот» звинуватили в участі у перевезенні мігрантів до польського кордону

Компанії загрожують європейські санкції, вона погрожує судом ЗМІ

Російський «Аерофлот» звинуватили в участі у перевезенні мігрантів до польського кордону
фото DR

Німецький таблоїд Bild повідомив з посиланням на кілька джерел у силових структурах, що авіакомпанії «Аерофлот» та Turkish Airlines беруть участь у перевезенні мігрантів з Білорусі в Німеччину. За останні шість тижнів вони перевезли близько 6000 мігрантів, вказали джерела.

Через добу турецька авіакомпанія заявила, що непричетна до нелегального перевезення мігрантів, зокрема через Білорусь, і назвала всі звинувачення ЗМІ «безпідставними».

10 листопада Bloomberg повідомив з посиланням на європейського чиновника, що влада Євросоюзу обговорює санкції проти російського «Аерофлоту» – якщо їх запровадять, то включать до нового пакету обмежень щодо Білорусі.

Джерело підтвердило, що такі заходи пов'язані з міграційною кризою на польсько-білоруському кордоні. Точної дати введення нових санкцій немає, але, за версією співрозмовника Bloomberg, ЄС може оголосити про них на початку грудня разом із США та Британією, пише TJournal.

Про можливі санкції розповіло видання Politico. Насамперед їх можуть запровадити проти білоруського національного перевізника «Белавіа», а також російських авіакомпаній «Аерофлот», «ЮТейр» та Nordwind Airlines, які здійснюють рейси до Мінська.

За інформацією видання, всі компанії, включені до списків санкцій, будуть звинувачені у «торгівлі людьми».

Між тим прес-секретар МЗС Польщі Лукаш Ясіна стверджує, що Варшава має інформацію про участь «Аерофлоту» в кризі на польсько-білоруському кордоні.

11 листопада «Аерофлот» відреагував на звинувачення у перевезенні мігрантів до Білорусі. В авіакомпанії заявили, що вони не виконують регулярні та чартерні рейси до міст Іраку та Сирії, а також рейсів за маршрутом «Стамбул – Мінськ».

Також в «Аерофлоті» розповіли, що мають намір звернутися до суду через публікації західних видань, які «можуть негативно позначитися на фінансовій діяльності авіакомпанії». У компанії не уточнили, кому саме спрямують судовий позов – Bloomberg, Bild чи Politico.

8 листопада біля білорусько-польського кордону зібралося близько 4000 мігрантів. Пізніше вони спробували прорватися, проте польські прикордонники застосували сльозогінний газ і зупинили порушників.

Польща на кордоні з Білоруссю розмістила близько 15 000  військових.

Нагадаємо, в Німеччині вважають, що за притоком біженців з боку Білорусі стоятьПутін та Ердоган.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло