Монастирський: Росія може цілеспрямовано пропустити через Білорусь мігрантів до України

Монастирський: Росія може цілеспрямовано пропустити через Білорусь мігрантів до України

Голова МВС запевняє, що Україна ґрунтовно готується до такого виклику

Монастирський: Росія може цілеспрямовано пропустити через Білорусь мігрантів до України
Фото: REUTERS

Росія може зважитися на цілеспрямований пропуск на територію України великої кількості мігрантів через білоруський кордон. Уряд готує систему реагування на ці виклики, консолідуючи державні інституції, громадськість та міжнародну спільноту. Про це під час години запитань до уряду повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

«Ситуація на кордоні з Республікою Білорусь сьогодні контрольована та стабільна. Ключове завдання уряду – стримати й зупинити можливий нелегальний потік нелегальних мігрантів, не дати їм потрапити на територію України», – зазначив він.

За словами Монастирського, завдяки чіткій координації з українськими розвідувальними органами вже прораховано можливі напрямки прориву кордону мігрантами, відпрацьовано вірогідні сценарії дій мігрантів.

«З метою належного реагування на міграційну кризу проведено засідання Ради національної безпеки та оборони. За її результатами, здійснено оперативне обстеження паспортизації прикордонної території та визначено до десяти потенційно вразливих ділянок на кордоні загальною протяжністю у 2 070 км», – розказав міністр.

За його словами, Міністерство внутрішніх справ (МВС) залучило до чергувань до 15 вертольотів, два літаки, 44 безпілотні літальні апарати. Сьогодні уряд створить міжвідомчий координаційний штаб протидії міграційній кризі.

Нагадаємо: міграційна криза на кордоні Білорусі почалася влітку 2021 року. Попри вжиті заходи – будівництво огорож, посилення кордонів та введення надзвичайного стану у прикордонних районах, – мігранти з Сирії, Іраку та інших країн Близького Сходу продовжують сотнями прибувати до Білорусі, а потім роблять спроби перетнути кордон. Євросоюз розказав про своє ставлення до того, що уряд Білорусі сприяє незаконній міграції у відповідь на санкції проти білоруського режиму. 

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко порекомендував західним лідерам подумати, перш ніж загрожувати Білорусі новими санкціями та закриттям кордонів, а також пригрозив перекрити транзит газу. В ЄС у відповідь на погрозу порадили владі Білорусі припинити використовувати питання транзиту російського газу європейським країнам як захід політичного тиску в дипломатії. 

Монастирський повідомив, що облаштування сучасного державного кордону України з Росію та Білоруссю  буде коштувати 17 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло