Перше судно з імпортованим зі США вугіллям для «Центренерго» прибуло в Україну

Перше судно з імпортованим зі США вугіллям для «Центренерго» прибуло в Україну

Обсяг поставки – 60 500 тонн

Перше судно з імпортованим зі США вугіллям для «Центренерго» прибуло в Україну
Фото: energo.dtek.com

В Україну прибуло перше із семи законтрактованих «ДТЕК» суден з вугіллям зі США та Колумбії обсягом 60 500 тонн. Про це йдеться у пресрелізі компанії.

Судно класу «Панамакс» причалило в порт «Південний». Доставлене вугілля призначене для потреб державних теплоелектростанцій (ТЕС) «Центренерго».

Зазначається, що наразі «ДТЕК» домовився з міжнародними постачальниками про імпорт в Україну семи суднових партій з вугіллям: п'ять поставок – зі США, ще дві поставки – із Колумбії.

Обсяг кожної партії сягає від 40 000 до 75 000 тонн. Сумарний обсяг домовлених поставок, передбачених для покриття потреб українських ТЕС, становить майже 470 000 тонн.

Усі суднові партії мають прибути в Україну до січня 2022 року. Наступну очікують у кінці листопаді, чотири – у грудні та одну – в січні.

Раніше повідомлялося, що «Центренерго» уклало контракти на імпорт 1,5 млн тонн вугілля з чотирьох країн.

З 1 листопада РФ зупинила постачання енергетичного вугілля в Україну. В російському Мінекономрозвитку, пояснили, що «протягом осінньо-зимового періоду необхідно приділяти особливу увагу забезпеченню власних потреб усередині країни».

Пізніше голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив, що Росія заблокувала транзит вугілля з Казахстану до України. За його словами, обмеження стосуються лише енергетичного вугілля.

Однак у Міністерстві індустрії та інфраструктурного розвитку Казахстану заявили, що обмеження на транзит казахстанського вугілля пов'язані із завантаженістю інфраструктури з російського боку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло