Україна має отримати $700 млн від МВФ вже сьогодні – Шмигаль

Україна має отримати $700 млн від МВФ вже сьогодні – Шмигаль

Рада директорів МВФ схвалила виділення другого траншу для України 22 листопада

Україна має отримати $700 млн від МВФ вже сьогодні – Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
Фото: УНІАН

Другий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду (МВФ) обсягом у $700 млн Україна має отримати вже сьогодні. Про це на засіданні Кабінету міністрів повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає «Укрінформ».

«22 листопада Рада директорів МВФ схвалила виділення другого траншу для України в розмірі майже $700 млн Сьогодні ці кошти мають надійти в Україну», – заявив він.

Нагадаємо: у травні 2020 року МВФ та уряд України домовилися про зміну 36-місячної програми допомоги EFF на 18-місячну stand-by. Рада директорів МВФ 9 червня того ж року ухвалила рішення про схвалення програми stand-by для України обсягом $5 млрд. Вона спрямована на подолання наслідків пандемії COVID-19, зміцнення результатів та продовження реалізації важливих структурних реформ в Україні.

За умовами співпраці, після виділення фондом першого траншу у $2,1 млрд мають відбутися чотири перегляди програми. У червні 2021 року представник МВФ Джеррі Райс заявив, що Україна показала певний прогрес для завершення першого перегляду програми stand-by, проте цього досі не достатньо.

21 вересня місія МВФ з першого перегляду програми stand-by почала роботу з Україною, а 22 жовтня у Фонді оголосили про її успішне завершення.

22 листопада МВФ схвалив виділення Україні майже $700 млн та вирішив продовжити stand-by до кінця червня 2022 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті