Україна отримала від США $130 млн матеріально-технічної допомоги цьогоріч

Україна отримала від США $130 млн матеріально-технічної допомоги цьогоріч

Сполучені Штати надали українським морським силам чотири катери типу Island

Україна отримала від США $130 млн матеріально-технічної допомоги цьогоріч
Фото: pixabay.com

Загальний обсяг матеріально-технічної допомоги США Україні цьогоріч становить понад $130 млн. Про це на онлайн-брифінгу повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Він наголосив, що США залишаються провідним партнером України, який допомагає посилювати армію та обороноздатність.

«Допомога охоплює постачання озброєнь та військової техніки, обладнання, боєприпасів, кораблів, зокрема патрульних катерів Island, багатоцільових легкових автомобілів високої прохідності, протитанкових ракетних комплексів, засобів контрснайперської боротьби, приладів нічного бачення, оптичних засобів, засобів зв'язку, боєприпасів та стрілецької зброї різних калібрів», – розповів Кулеба.

За його словами, цього року США передали українським військово-морським силам чотири катери типу Island.

«Два з них: «Суми» та «Фастів» – доставили до Одеси буквально позавчора. До передачі Україні готується ще один, п'ятий Island, який матиме ім'я «В'ячеслав Кубрак», – поінформував міністр.

Очільник МЗС додав, що особливо важливим є те, що США надають Україні високотехнологічне обладнання, яке не виробляється національним оборонним комплексом або є критичним.

Раніше Україна отримала від США патрульні катери для посилення військових сил у Чорному морі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло