Влада Китаю вимагає від компанії Didi Global піти з біржі Нью-Йорка

Влада Китаю вимагає від компанії Didi Global піти з біржі Нью-Йорка

Китайські регулятори вважають лістинг компанії на американській біржі загрозою нацбезпеці

Влада Китаю вимагає від компанії Didi Global піти з біржі Нью-Йорка
фото Shutterstock

Китайські регулятори запропонували холдингу Didi Global піти з біржі Нью-Йорка, де цінні папери компанії торгуються з червня поточного року. На думку спостерігачів, це може бути нова хвиля тиску на технологічний сектор або ж спроба покарати власників Didi за непослух, пише агентство Bloombergіз посиланням на власні джерела, ознайомлені з ситуацією.

Управління з питань кіберпростору Китаю направило топ-менеджерам Didi Global вимогу подати на затвердження влади план з делістингу компанії з Нью-Йоркської фондової біржі. Причиною вимоги, яку співрозмовники агентства назвали безпрецедентною, є можливий витік секретної і важливої, на думку китайської вдали, інформації.

Як повідомляється, зараз компанія розглядає два варіанти задоволення вимог влади – приватизацію компанії або випуск акцій на біржі Гонконгу з подальшим делістінгом у Нью-Йорку.

У разі приватизації, кажуть джерела, компанія почне викуп власних акцій за ціною, як мінімум, $14 за акцію, тобто за ціною первинного розміщення в Нью-Йорку в липні поточного року.

При цьому менша ціна, пише Bloomberg, може спровокувати опір чи навіть позови з боку акціонерів. У разі вторинного випуску акцій у Гонконгу вони пропонуватимуться з дисконтом до нью-йоркської ціни.

За даними джерел агентства, поки що обидва варіанти перебувають у процесі обговорення.

Залишаються й питання щодо того, що насправді стоїть за вимогою влади. На думку деяких експертів, каже Bloomberg, таким чином влада Китаю хоче покарати Didi за непокору. Літнє IPO, яке стало найбільшим для китайської компанії в США з 2014 року, було проведено всупереч бажанню китайської влади, яка відповіла серією жорстких заходів щодо компанії. Тоді ж з'явилися і перші чутки про те, що Didi, можливо, знову буде приватизовано. Але сама компанія їх відразу спростувала, заявивши, що не збирається ставати знову приватною.

Інші спостерігачі вважають, що тиск на компанію є ознакою нової хвилі щодо закручування гайок у технологічному секторі. У цьому випадку безпрецедентна приватизація настільки великої приватної компанії, за прямим розпорядженням влади, продемонструє рішучість Пекіна і далі обмежувати потужність національних інтернет-компаній. Це вкрай негативно вплине на інвесторів, які звикли вільно вкладати гроші в найбільші китайські компанії.

Цінні папери Didi Global впали на Нью-Йоркській біржіу п'ятницю на 5,6%.

Як повідомлялося, у Китаї працівникам держкомпаній заборонили користуватися додатком WeChat, розробленим Tencent.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло