Вчені розповіли, що на даний час відомо про новий штам коронавірусу B.1.1.529

Вчені розповіли, що на даний час відомо про новий штам коронавірусу B.1.1.529

ВООЗ провела екстрене засідання, присвячене новому штаму

Вчені розповіли, що на даний час відомо про новий штам коронавірусу B.1.1.529
фото DR

Новий штам коронавірусу, відомий як B.1.1.529, у невеликій кількості був виявлений у Південній Африці, повідомили представники ВООЗ, пише CNBC.

Південноафриканський вчений Туліо де Олівейра заявив на брифінгу, що цей штам містить понад 30 мутацій у шиповому білковому компоненті вірусу, який зв'язується із клітинами. Така кількість мутацій – це набагато більше, ніж у дельта-штаму.

Гірше те, що, за словами представників ВООЗ, багато цих мутацій пов'язані з підвищеною стійкістю до антитіл, що може знизити ефективність вакцин. Загалом, за словами де Олівейри, цей штам містить близько 50 мутацій. Зв'язуючий рецептор (частина вірусу, яка вперше вступає в контакт з клітинами) має 10 мутацій, що набагато більше, ніж у дельта-штаму, що має всього 2 мутації, який швидко поширився на початку цього року і став домінуючим штамом у всьому світі.

 Швидше за все, дельта поширився від одного пацієнта, який не зміг до кінця вилікуватися від вірусу, що дало можливість генетично розвиватися. Те саме гіпотетично сталося і з альфа-штамом COVID-19.

Марія Ван Керкхове, технічний керівник ВООЗ по боротьбі з COVID-19, заявила в четвер, що вчені ще мало знають про нього, і знадобиться кілька тижнів, щоб отримати повне уявлення про те, як цей новий штам реагуватиме на наявні вакцини.

У Великобританії поки що не виявлено жодного випадку захворювання, але уряд вжив запобіжних заходів. Незважаючи на те, що раннє виявлення інфекції покликане полегшити її стримування, Великобританія негайно заборонила всі рейси з ПАР, Лесото, Ботсвани, Намібії та Зімбабве починаючи з полудня в п'ятницю до 4 години ранку за місцевим часом у неділю.

Своїх заходів вжив Ізраїль. Там заборонили рейси до кількох південноафриканських країн, а також до Сінгапуру через новий штам вірусу. Ізраїль повідомив про один випадок нового штаму у людини, яка повернулася з Малаві.

*****

ВООЗ за підсумками екстреного засідання вирішила класифікувати новий варіант коронавірусу, виявлений у кількох країнах Південної Африки, як такий, що викликає занепокоєння. Про це йдеться у заяві на сайті ВООЗ.

«Цей варіант має велику кількість мутацій, частина яких викликає занепокоєння. Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження, пов'язаного з цим варіантом порівняно з іншими штамами цієї категорії», – заявили експерти ВООЗ.

В організації також зазначили, що новий варіант поширюється швидше, ніж це було під час минулих сплесків інфекції, що може свідчити про його підвищену заразність.

 ВООЗ також назвала штам, що раніше позначався як B.1.1.529, грецькою літерою «омікрон».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті