США вивчають два варіанти заходів проти Росії, щоб знизити імовірність агресії проти України – WSJ

США вивчають два варіанти заходів проти Росії, щоб знизити імовірність агресії проти України – WSJ

США мають намір або зміцнювати обороноздатність України, або ні

США вивчають два варіанти заходів проти Росії, щоб знизити імовірність агресії проти України – WSJ
фото DR

На зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, запланованій 30 листопада, США мають намір запропонувати кілька варіантів реакції альянсу на російський військовий тиск проти України, пише WSJ.

За даними видання, напередодні зустрічі глав МЗС країн НАТО в Адміністрації президента США Джо Байдена розробили два плани дії у разі військової ескалації Росії протии України.

На випадок, якщо найближчими місяцями Росія розпочне військову операцію, Вашингтон вживе заходів щодо зміцнення обороноздатності України. Це може бути постачання нових систем ППО та запровадження більш жорстких економічних санкцій проти Росії.

Інший сценарій передбачає зниження ризику конфронтації із Москвою. Для цього США можуть обмежити військові навчання в Європі та призупинити військову допомогу Україні.

Адміністрація Байдена також допускає активнішу участь США у врегулюванні конфлікту в рамках мінських угод.

Минулого тижня Bloomberg розповів про можливий план військової операції, нібито представлений США європейським союзникам.

Помічник держсекретаря США по Європі та Євразії Карен Донфрід заявила в п'ятницю, що США глибоко стурбовані «великими та незвичайними» переміщеннями російських військ поблизу України, які, як попередили американські офіційні особи, можуть стати прелюдією до вторгнення. Вона сказала, що США розглядають цілу низку варіантів і хочуть використати зустріч глав МЗС країн НАТО для обговорення того, як альянс може діяти спільно.

У п'ятницю президент України Володимир Зеленський заявивпро підготовку в країні держперевороту за участю неназваних росіян та бізнесмена Ріната Ахметова.

Нагадаємо, єврооблігації Ахметова впали в ціні  майже на 12% після заяв президента.

Також стало відомо, що Ахметов спростував заяву Зеленського про можливу участь у держперевороті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті