Facebook змусить користувачів встановити нову автентифікацію і заблокує тих, хто цього не зробить

Facebook змусить користувачів встановити нову автентифікацію і заблокує тих, хто цього не зробить

Акаунти з високим рівнем злому - це політики, правозахисники, журналісти, урядовці тощо

Facebook змусить користувачів встановити нову автентифікацію і заблокує тих, хто цього не зробить
фото Pixaby

Facebook зробить обов'язковою двофакторну автентифікацію для акаунтів, схильних до високого ризику злому. Йдеться про програму посиленого захисту Facebook Protect: зараз вона доступна для 1,5 млн облікових записів, з них 950 000 підключили двоетапну процедуру входу. Про це пише Forbesіз посиланням на компанію.

До кінця 2021 року ця функція з'явиться у 50 країнах, у тому числі в США, Індії та Португалії, у 2022 році вона стане доступною і в інших регіонах.

У Facebook заявили, що користувачі в інтернеті мало користуються цією функцією і це необхідно змінити. Так, двофакторна автентифікація стане обов'язковою для всіх облікових записів «з високим рівнем ризику» – тобто тих, хто більше за інших може зазнати атаки хакерів. Це, наприклад, політики, правозахисники, журналісти, урядовці.

Якщо вони не підключать двофакторну автентифікацію, доступ до облікових записів буде заблоковано. Аккаунти будуть недоступні, доки користувачі не зроблять цього. Проте залишається незрозумілим, за якими критеріями Facebook визначатиме акаунти, схильні до високого ризику злому.

У компанії зазначили, що під час тестування програми посиленого захисту двофакторну автентифікацію підключили понад 90% таких користувачів.

Програму Facebook Protect було запущено у 2019 році напередодні виборів президента США, вона використовується для боротьби з фейками. Її принцип роботи заснований на двофакторній автентифікації: від користувача при вході, крім логіну та пароля, потрібен підтверджуючий додатковий пароль (у SMS-повідомленні або листі на пошту, прикріплену до облікового запису).

У режимі реального часу Facebook відстежує потенційні загрози злому облікового запису та перешкоджає поширенню недостовірної інформації (тобто рідше показує акаунти, які, ймовірно, публікують її).

Нагадаємо, російські хакери, імовірно, зламали пошту міністра внутрішньої безпеки США. Cимволічне значення цієї атаки ставить під сумнів спроможність усього відомства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло