General Electric з японською Hitachi збудують у Канаді перший модульний міні-реактор
Кількість радіоактивних матеріалів набагато менша, ніж у потужніших моделях

Спільне підприємство американської General Electric та японської Hitachi заявило про отримання замовлення на створення малого модульного реактора (SMR) для канадської компанії Ontario Power Generation, одного з провідних постачальників електроенергії у країні, пише 3DNewsз посиланням на Nikkei Asian Review.
GE Hitachi Nuclear Energy не розкрила вартість угоди – це перше для підприємства замовлення на модульний реактор подібного типу. Такі малі джерела енергії цілком можуть стати наступним поколінням у ядерній енергетиці, пише видання.
Замовлення на реактор Hitachi одержала вперше з 2008 року. Цьому передувала низка невдач у японській ядерній енергетиці, найбільшою з яких стала катастрофа у Фукусімі у 2011 році.
Реактор Hitachi BWRX-300 може бути побудований набагато швидше, ніж звичайні реактори і теоретично значно безпечніше завдяки своєму невеликому розміру.
Ядро реактора може охолоджуватися виключно за допомогою конвекції води без використання насосів, а кількість радіоактивних матеріалів набагато менша, ніж у потужніших моделях. Експерти не виключають, що малі реактори матимуть у Канаді значне поширення, оскільки країна рішуче шукає способи знизити вуглецеві викиди в атмосферу.
Відомо, що у Південній Кореї використання міні-реакторів входить у стратегію досягнення «вуглецевої нейтральності». США та Великобританія проводять дослідження та розробку малих реакторів.
У 2020 році модель, розроблена американським стартапом NuScale Power, отримала схвалення Комісії з ядерного регулювання США.
Наступного року Ontario Power планує подати заявку на будівництво до чотирьох реакторів BWRX-300, перший із яких буде закінчено не раніше 2028 року. Модель потужністю 300 МВте використовує технологію Hitachi, що передбачає використання «легкої» води замість важкої.
SMR виробляють менше енергії, ніж реактори, зате їх можна швидше будувати, вони менше коштують і можуть бути зібрані безпосередньо перед інсталяцією на майданчику для електростанції. При цьому керування подібними реакторами також набагато простіше, ніж в їхніх складніших аналогів.
Про те, що будуватиме «Енергоатом» разом із Westinghouse в Україні – у матеріалі Mind «Планів громаддя: скільки атомних реакторів збираються побудувати в Україні».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].