У Бразилії оштрафували Meta на $1,9 млн через глобальний збій у роботі Facebook
Збій у роботі сервісу та зловживання компанії визнали порушенням прав споживачів

Управління захисту прав споживачів бразильського міста Сан-Паулу оштрафувало бразильський підрозділ компанії Meta на $1,9 млн через збій у роботі Facebook, Instagram і WhatsApp. Глобальне порушення роботи назвали «неякісним наданням послуг», пише vc.ru з посиланням на повідомлення організації.
За даними управління, збій 4 жовтня, через який програми не працювали близько шести годин, торкнувся більше 91 000 користувачів Facebook, більше 90 000 користувачів Instagram і понад 156 000 користувачів WhatsApp у Бразилії.
«Відбулося очевидне неякісне надання послуг. Хоча плата за послугу (користування месенджерами та соцмережами) не стягується, компанія заробляє на користувачах, а отже, має стосунки із споживачами», – пояснив Фернанду Капес, глава Управління захисту прав споживачів Сан-Паулу.
Крім того, відомство виявило зловживання у користувацьких угодах. Управління визнало таким, що порушує закон про захист прав споживачів, право Meta в односторонньому порядку змінювати ім'я користувача, обмежувати послуги або припиняти до них доступ, блокувати або видаляти контент.
У Meta відповіли, що не погоджуються з рішенням управління. Чи оскаржуватиме компанія штраф, невідомо.
4 жовтня у роботі Facebook, Instagram та WhatsApp стався глобальний збій. Доступ до сервісів обірвався по всьому світу приблизно на шість годин – це найбільший збій в історії компанії. Офіційною причиною проблем назвали неправильну конфігурацію маршрутизаторів.
Нагадаємо, Instagram тестує функцію, яка повідомлятиме користувачам про збої.
Як повідомлялося, Facebook дозволить користувачам самим контролювати теми постів у стрічці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].