Міністр інфраструктури заявив про закриття ще у 2018 році приписаного йому офшору

Міністр інфраструктури заявив про закриття ще у 2018 році приписаного йому офшору

Кубраков стверджує, що офшорна компанія створювалася під стартап для захисту інтелектуальних прав

Міністр інфраструктури заявив про закриття ще у 2018 році приписаного йому офшору
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков
Фото: УНІАН

Що сталося. Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що офшорна компанія Officium SW Ltd. була зареєстрована на нього та закрита у 2018 році.

Джерело. Про це міністр повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Деталі. Компанія була заснована в липні 2018 року під стартап з реєстрацією прав інтелектуальної власності у сфері IT. Буквально через кілька місяців після запуску, наприкінці 2018 року, було прийнято рішення про закриття підприємства.

Коментар. «На жаль, українське законодавство щодо інтелектуальної власності поки не дає належного захисту для бізнесу та інноваційних продуктів, тому тоді ми обрали реєстрацію закордоном. За наявною у мене інформацією, вже у 2018 році ця компанія була закрита. Жодними документами, як міноритарний учасник із часткою в 6,6%, я не володів. Тому при заповненні декларацій у 2018 і 2019 роках я не зазначав корпоративні права на неї», – пояснив Кубраков.

За його словами, інформація про те, що Officium SW Ltd. остаточно було виключено з реєстру лише навесні 2020 року, стала відомою пізніше. Однак навіть за таких умов вона існувала лише на папері, по ній не відбувалося жодних операцій чи руху коштів. 

Бекграунд. Раніше Національне агентство з питань запобігання корупції здійснило повну перевірку декларації голови служби безпеки Івана Баканова та не встановило необґрунтованих активів чи ознак незаконного збагачення. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло