У Новій Зеландії заборонять продавати сигарети тим, хто народився після 2008 року

У Новій Зеландії заборонять продавати сигарети тим, хто народився після 2008 року

Також уряд запровадить заходи підтримки для людей, які хочуть кинути курити

У Новій Зеландії заборонять продавати сигарети тим, хто народився після 2008 року
фото Shutterstock

Уряд Нової Зеландії заявив, що заборонить продаж сигарет у рамках плану дій щодо боротьби з курінням. Про це йдеться на сайті парламенту країни, на який посилається BBC.

Після введення закону всі народжені після 2008 року не зможуть протягом усього життя купувати сигарети. За словами представників урядовців, це дозволить зробити Нову Зеландію першою країною, яка повністю позбудеться тютюнової продукції.

Згідно із законопроектом, кількість магазинів, яким дозволено продавати сигарети, планується скоротити приблизно з 8000 до 500 точок. Також уряд країни запровадить заходи підтримки для людей, які хочуть кинути курити.

За словами заступника голови МОЗ Айші Верралл, куріння є «головною причиною смертності в Новій Зеландії, а також викликає рак в одному з чотирьох випадків».

За офіційними даними, у Новій Зеландії курять близько 13% жителів, що на 5% менше, ніж десятиліття тому. Як зазначає Axios, головна мета влади Нової Зеландії – до 2025 року скоротити показники куріння в країні на 5% та викорінити згубну звичку в населення країни.

У 2017 році у Новій Зеландії дозволили куріння електронних вейпів, щоб допомогти курцям відмовитись від тютюну. Представники МОЗ заявляли, що вони не такі шкідливі, як сигарети.

Через три роки уряд країни запровадив нові правила для продажу вейпів. Згідно з ними, торговим точкам і продавцям заборонили розповсюдження такої продукції серед людей, молодших 18 років.

Нагадаємо, вчені дослідили, що куріння на 60-80% збільшує ризик потрапити в лікарню з коронавірусом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло