Уряд схвалив перетворення «Укроборонпрому» на акціонерне товариство

Уряд схвалив перетворення «Укроборонпрому» на акціонерне товариство

Зміни передбачають реорганізацію 43 стратегічних підприємств у господарські товариства

Уряд схвалив перетворення 	«Укроборонпрому» на акціонерне товариство
Фото: ukroboronprom.com.ua

Що сталося. Кабінет міністрів ухвалив рішення про перетворення державного концерну «Укроборонпром» на акціонерне товариство та погодив реорганізацію його 43 стратегічних підприємств-учасників у господарські товариства, які перебуватимуть під абсолютним контролем держави.

Джерело. Про це повідомила пресслужба «Укроборонпрому».

Що це означає. Трансформація «Укроборонпрому» дозволить подолати технологічний розрив між державним сектором обороно-промислового комплексу (ОПК) і провідними світовими оборонними компаніями завдяки впровадженню моделі корпоративного управління на підприємствах, трансферу новітніх технологій, створенню спільних проєктів з закордонними партнерами, залученню інвестицій, зокрема іноземних.

Деталі. Концерн припинить своє існування шляхом перетворення на акціонерне товариство, 100% акцій якого належатимуть державі.

Державні унітарні та казенні підприємства «Укроборонпрому» будуть реорганізовані у господарські товариства (акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю), які також належатимуть державі.

Бекграунд. 1 жовтня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав закон №1630-ІХ про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності, ключова мета якого – підвищення обороноздатності, економічної безпеки та захисту інтересів України шляхом запровадження корпоративної моделі управління на підприємствах державного ОПК.

Mind розбирався, чому цю модель не було прийнято за минулої влади та що відбувається з «Укроборонпромом» після набуття чинності згаданим законом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло