«Розпалює ненависть»: німецькі політики вимагають ввести жорсткі заходи проти Telegram

«Розпалює ненависть»: німецькі політики вимагають ввести жорсткі заходи проти Telegram

Telegram має «неймовірну мобілізаційну силу» і часто сприяє правопорушенням

«Розпалює ненависть»: німецькі політики вимагають ввести жорсткі заходи проти Telegram
фото DR

У Німеччині політики більше не хочуть спостерігати за тим, як у Telegram поширюються конспірологічні теорії та заклики до насильства – вони вимагають вжити жорстких заходів проти месенджера, пише Deutsche Welle.

«Сервіс повинен видаляти повідомлення, що розпалюють ненависть і пропагують насильство», – заявив міністр внутрішніх справ федеральної землі Тюрінгія Георг Майєр в інтерв'ю, опублікованому виданням Süddeutsche Zeitung 14 грудня.

«Якщо месенджер цього не зробить, повинні бути санкції. Наприклад, штрафи», – упевнений політик.

За словами міністра внутрішніх справ Саксонії Роланда Веллера, Telegram має «неймовірну мобілізаційну силу». В ефірі громадської телекомпанії Phoenix він вимагав, щоб сервіс притягнули до відповідальності за кримінальні злочини, яким він сприяв, а також заявив про необхідність повідомляти поліції справжні імена користувачів для проведення розслідувань.

Нещодавно розслідування, проведене засобами масової інформації в Саксонії, показало, що екстремісти обговорювали в Telegram плани вбивства прем'єр-міністра федеральної землі Міхаеля Кречмера. Про факельну ходу, покликану залякати міністра охорони здоров'я землі Петру Кеппінг, екстремісти також домовилися через Telegram.

«Закон про заходи щодо соціальних мереж» (NetzDG), який набув чинності в Німеччині з 1 січня 2018 року, зобов'язує великі інтернет-платформи в Німеччині протягом 24 годин видаляти повідомлення, що поширюють ненависть і ворожнечу, а також повідомляти про незаконний контент у Федеральне управління кримінальної поліції.

Однак NetzDG поки що поширюється тільки на великі інтернет-платформи, а не на сервіси обміну повідомленнями, до категорії яких відносить себе Telegram. Ця класифікація викликає суперечки серед експертів, оскільки в Telegram існують не лише приватні чати, а й публічні спільноти та канали. Федеральне міністерство внутрішніх справ розглядає сервіс як соціальну мережу, що підпадає під дію NetzDG.

Telegram базується в Дубаї та, за даними Федерального міністерства внутрішніх справ, у минулому не відповідав на запити. Звернення за правовою допомогою до влади ОАЕ теж поки що не дало результату.

Якщо компанія й надалі відмовлятиметься видаляти кримінальний контент, Німеччина може звернутися за підтримкою до операторів найважливіших операційних систем для смартфонів, Alphabet (Android) та Apple (iOS).

«Геоблокування може стати останнім кроком в урядових діях», – вважає Майєр.

Нагадаємо, раніше засновник месенджера Павло Дуров повідомив, що Telegram запускає рекламу, і відключити її можна буде за гроші.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло