Російська вакцина «Спутнік V» погано захищає від штаму «омікрон» - дослідження

Російська вакцина «Спутнік V» погано захищає від штаму «омікрон» - дослідження

Також ненадійними виявилися вакцини Sinopharm та Johnson & Johnson

Російська вакцина «Спутнік V» погано захищає від штаму «омікрон» - дослідження
фото DR

Китайська вакцина Sinopharm, американська Johnson & Johnson і російська «Спутнік V» викликають низьке або відсутнє вироблення антитіл, ефективних проти омікрон-штаму коронавірусу. До таких висновків дійшло дослідження Вашингтонського університету в Сіетлі та швейцарській Humabs Biomed, пише The Bell з посиланням на Bloomberg.

Дослідження проведено на плазмі крові пацієнтів на невеликій вибірці. Воно показало, що тільки в пробах трьох з 13 учасників, повністю вакцинованих Sinopharm, сформувалися антитіла, які нейтралізують омікрон, в одній з 12 – з вакциною J&J і в жодній з 11 зі «Спутніком V».

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Дослідники відзначають, що найбільше вироблення антитіл (хоча і знижене вп'ятеро порівняно з вихідним штамом) давало щеплення двома дозами Pfizer після перенесеного коронавірусу. Без перенесеної хвороби рівень захисних антитіл із цією вакциною був нижчим у 44 рази.

Нове дослідження – ще один доказ того, що омікрон-штам здатний обходити захист, зауважує Bloomberg. До цього знижена ефективність була показана для щеплення двома дозами всіх поширених вакцин – Moderna, Pfizer, AstraZeneca та Sinovac. Pfizer повідомила, що достатній захист від омікрону забезпечує третя доза.

Дослідження взаємодії омікрону з клітинним імунітетом (Т-лімфоцитами) поки що тривають.

Між тим директор НДЦ епідеміології та мікробіології імені Гамалії Олександр Гінцбург сказав, що схема вакцинації «Спутніком V» із ревакцинацією «Спутніком Лайт» «дає на сьогодні на тій вибірці, яка була проаналізована, повний захист від штаму омікрон».

Як показало дослідження, штам «омікрон» розмножується в людських бронхах в 70 разів швидше за «дельту».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло