Іспанська Repsol вийде з російських нафтогазових активів з екологічних міркувань

Іспанська Repsol вийде з російських нафтогазових активів з екологічних міркувань

Це перша іноземна компанія, яка оголосила про вихід із російських активів не через санкції, а через декарбонізацію

Іспанська Repsol вийде з російських нафтогазових активів з екологічних міркувань
фото Shutterstock

Іспанська Repsol виходить із російських нафтогазових активів. Вона робить це першою під гаслом декарбонізації (зведення викидів вуглецю в атмосферу до нуля), пише Коммерсант.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

За інформацією видання, Repsol позбудеться російських активів до кінця 2021 року. Вона продасть партнеру – «Газпром нєфті» – 68% у «Євротек-Югрі» та 50,01% у «АСБ Гео». Ціна угоди буде символічною, кажуть джерела.

Repsol – помітна на світовому ринку транснаціональна компанія з видобутком 650 000  б/д, великими НПЗ, мережами АЗС та «зеленою» енергетикою. Вона декларувала вуглецеву нейтральність до 2050 року, а нещодавно зробила мету ще агресивнішою – скорочення повного вуглецевого сліду на 30% до 2030 року. Це робить Repsol одним із лідерів галузі в цьому напрямку.

Repsol – перша іноземна компанія, яка оголосила про вихід із російських активів не через санкції, а через декарбонізацію.

Пік інвестицій Repsol у Росії припав на роки високих цін на нафту, але й потім вона шукала нові варіанти співпраці вже з держкомпаніями, зазначає Карен Даш'ян із Advance Capital. За даними з відкритих джерел, Repsol могла витратити на російські активи щонайменше $300 млн, повернути які їй навряд чи вдасться, каже експерт.

Відхід Repsol із Росії укладається в тренд скидання нафтогазовими компаніями найбрудніших активів. Плани декарбонізації є і в Total і ExxonMobil, які давно працюють у Росії, але вони надто глибоко залучені в російські проекти, щоб піти шляхом Repsol.

Нагадаємо, «Метінвест» і SMS group підписали меморандум про декарбонізацію виробництва сталі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло