Іспанська Repsol вийде з російських нафтогазових активів з екологічних міркувань

Іспанська Repsol вийде з російських нафтогазових активів з екологічних міркувань

Це перша іноземна компанія, яка оголосила про вихід із російських активів не через санкції, а через декарбонізацію

Іспанська Repsol вийде з російських нафтогазових активів з екологічних міркувань
фото Shutterstock

Іспанська Repsol виходить із російських нафтогазових активів. Вона робить це першою під гаслом декарбонізації (зведення викидів вуглецю в атмосферу до нуля), пише Коммерсант.

За інформацією видання, Repsol позбудеться російських активів до кінця 2021 року. Вона продасть партнеру – «Газпром нєфті» – 68% у «Євротек-Югрі» та 50,01% у «АСБ Гео». Ціна угоди буде символічною, кажуть джерела.

Repsol – помітна на світовому ринку транснаціональна компанія з видобутком 650 000  б/д, великими НПЗ, мережами АЗС та «зеленою» енергетикою. Вона декларувала вуглецеву нейтральність до 2050 року, а нещодавно зробила мету ще агресивнішою – скорочення повного вуглецевого сліду на 30% до 2030 року. Це робить Repsol одним із лідерів галузі в цьому напрямку.

Repsol – перша іноземна компанія, яка оголосила про вихід із російських активів не через санкції, а через декарбонізацію.

Пік інвестицій Repsol у Росії припав на роки високих цін на нафту, але й потім вона шукала нові варіанти співпраці вже з держкомпаніями, зазначає Карен Даш'ян із Advance Capital. За даними з відкритих джерел, Repsol могла витратити на російські активи щонайменше $300 млн, повернути які їй навряд чи вдасться, каже експерт.

Відхід Repsol із Росії укладається в тренд скидання нафтогазовими компаніями найбрудніших активів. Плани декарбонізації є і в Total і ExxonMobil, які давно працюють у Росії, але вони надто глибоко залучені в російські проекти, щоб піти шляхом Repsol.

Нагадаємо, «Метінвест» і SMS group підписали меморандум про декарбонізацію виробництва сталі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло