Американська Intel збудує свої підприємства у Німеччині, Франції та Італії

Американська Intel збудує свої підприємства у Німеччині, Франції та Італії

Запуск одного тільки заводу в Німеччині може обійтися в $20 млрд

Американська Intel збудує свої підприємства у Німеччині, Франції та Італії
фото DR

Американська компанія Intel збирається розширити свою присутність у трьох європейських країнах, повідомило агентство Bloomberg із посиланням на власні джерела.

У Франції компанія створить центр досліджень та проектування, в Італії буде запущено підприємство з тестування та збирання напівпровідників, а основний завод з обробки напівпровідникових пластин буде збудовано у Німеччині.

Глава Intel Пет Гелсінгер намагається відновити вплив компанії, яка втратила технологічну перевагу над конкурентами та поступилася своєю часткою ринку. Для цього він збирається повернути виробництво в США та Європу, врівноваживши азіатську індустрію.

Зараз Intel має завод в Ірландії. Проте загалом європейські напівпровідникові підприємства не надто конкурентоздатні: NXP Semiconductors і STMicroelectronics випускають автомобільну електроніку, яка поступається чипам Intel щодо інновацій.

Наразі Intel намагається посилити виробничий напрямок бізнесу, скоротивши технологічне відставання від лідерів в особі TSMC та Samsung.

Також компанія збирається запустити виробництво компонентів для сторонніх замовників.

Компанія готова працювати з державним капіталом у США та Європі у прагненні налагодити нові виробництва, але несе і власні витрати: у 2021 році на нові виробництва та обладнання у бюджеті компанії виділено $18 млрд, а у 2022 році на ці цілі планується вже $28 млрд.

Сучасне підприємство з виробництва напівпровідникових компонентів оцінюється в $20 млрд, причому обладнання на такому заводі застаріває вже за 5 років – і приблизно в цю суму обійдеться запуск заводу Intel у Німеччині.

Італійське підприємство оцінюється приблизно в $10 млрд, проте місце для його будівництва поки не вибрано: одним із регіонів вважається Сицилія.

Немає ясності і з французьким науково-дослідним центром – передбачається, що він з'явиться або в Парижі або в Греноблі.

Нагадаємо, Intel відправить у неоплачувану відпустку всіх співробітників, які не вакцинувалися.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло