АМКУ оштрафував «ДніпроАзот» Коломойського на понад 80 млн грн

АМКУ оштрафував «ДніпроАзот» Коломойського на понад 80 млн грн

Комітет розцінив зупинку виробництва хлору як зловживання монопольним становищем

АМКУ оштрафував 	«ДніпроАзот» Коломойського на понад 80 млн грн
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Що сталося. Антимонопольний комітет (АМКУ) завершив розгляд розпочатої у 2018 році справи за фактом зупинки акціонерним товариством «ДніпроАзот» виробництва та реалізації рідкого хлору. Комітет призначив понад 80 млн грн штрафу та визнав це зловживанням монопольним становищем. 

Джерело. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Деталі. За результатами розгляду справи АМКУ встановив, що впродовж 2017-2019 років «ДніпроАзот» був єдиним підприємством, яке виробляло рідкий хлор в Україні. На той момент імпортери займали лише 1% ринку, а потенційний конкурент товариства – «Карпатнафтохім», який виробляв газоподібний хлор, використовував його виключно для виробництва вінілхлориду.

У період з 18 червня до 19 липня 2018 року «ДніпроАзот» повністю припинив виробництво рідкого хлору і до його відновлення здійснював лише разові відвантаження товару. При цьому підприємство не повідомило водоканалам орієнтовну дату відновлення виробництва.

Оскільки максимальні запаси рідкого хлору у водоканалів не могли перевищувати обсягів 15-30% добової потреби, окремі з них опинилися у кризовій ситуації.

Ситуація ускладнювалася тим, що зупинка виробництва хлору сталася у пік попиту – літній період. Технологічний процес очищення питної води є безперервним, тож затримка з поставкою реагенту могла обернутися епідеміологічною катастрофою національного масштабу.

Основною причиною зупинки виробництва рідкого хлору підприємство зазначало значне зростання ціни на природний газ та відсутність обігових коштів.

Водночас за результатами розгляду справи Комітет не виявив суттєвих змін у середньозважених цінах придбання товариством природного газу.

Під час розгляду справи виявилося, що до I кварталу 2018 року для виробництва рідкого хлору товариство використовувало рідкий технічний аміак та газоподібний діоксид вуглецю, придбані в «Укрнафти». «ДніпроАзот» використовував аміак ще й для виробництва азотних добрив. Але на початку 2018 року співпраця «ДніпроАзоту» та «Укрнафти» припинилася. Так одним з мотивів зупинення виробництва рідкого хлору Комітет вбачає можливі наміри «ДніпроАзоту» відновити правовідносини з «Укрнафтою».

Іншим мотивом, на думку Комітету, може бути намір підприємства підвищити ціни на рідкий хлор. Адже через дев'ять днів після зупинки виробництва хлору «ДніпроАзот» звернувся до Комітету з заявою про надання висновків щодо кваліфікації його дій, пов’язаних з можливістю підвищення підприємством ціни на рідкий хлор. При цьому в липні 2018 року ціна на товар, що реалізувався у цистернах збільшилась на 277 %, а на той, що реалізувався в балонах – на 133 %.

Що це означає. За результатом розгляду справи Комітетом визнав, що «ДніпроАзот» у 2017-2019 роках займав монопольне становище на ринку первинної реалізації хлору в Україні.

Бекграунд. «ДніпроАзот» входить в структуру групи «Приват» Ігоря Коломойського. Завод розташований в Кам'янському (Дніпропетровська обл.).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло