В Білорусі набула чинності заборона на ввезення товарів із «недружніх» країн

В Білорусі набула чинності заборона на ввезення товарів із «недружніх» країн

У Мінську пригрозили «у разі подальших деструктивних дій» щодо Білорусі розширити перелік товарів

В Білорусі набула чинності заборона на ввезення товарів із «недружніх» країн
фото DR

З 1 січня в Білорусі набула чинності заборона на ввезення цілого ряду продовольчих товарів із західних країн, запроваджена режимом Лукашенка як відповідь на п'ятий пакет санкцій Євросоюзу. Постанова, прийнята 7 грудня 2021 року, торкнулася «широкого переліку товарів, вироблених у країнах, які реалізують дискримінаційну політику та здійснюють недружні дії» проти Мінська, пише Deutsche Welle.

Відповідно до постанови, продовольче ембарго поширюється на ряд продуктів із країн Євросоюзу, а також США, Канади, Норвегії, Албанії, Ісландії, Північної Македонії, Великобританії, Чорногорії та Швейцарії.

У переліку заборонених товарів, зокрема, свинина, м'ясо великої рогатої худоби та м'ясні продукти, ряд субпродуктів, молоко та молочна продукція за деякими винятками, овочі за винятком призначених для посіву, фрукти, горіхи, тваринні жири, кондитерські вироби та солі.

Заборона не стосуватиметься продуктів, що ввозяться білорусами для особистого споживання, а також призначених для дитячого харчування та інших.

Проте у Мінську пригрозили «у разі подальших деструктивних дій» щодо Білорусі розширити перелік товарів, заборонених для ввезення.

За даними білоруського уряду, за 10 місяців 2021 року із зазначених країн Білорусь імпортувала продовольство на суму понад $530 млн, основна частина цього імпорту відтепер підпадає під заборону.

Рада ЄС 2 грудня ввела п'ятий пакет санкцій щодо Білорусі як штрафний захід у конфлікті навколо використання Мінськом мігрантів як інструменту тиску на Брюссель.

Під санкції Євроcоюзу підпали ще 17 фізичних та 11 юридичних осіб, зокрема представники командування прикордонних військ Білорусі, співробітники МЗС та судової системи, державний авіаперевізник «Белавіа», підприємства туристичного сектору та готелі, а також ВАТ «Гродно Азот», виробниче об'єднання «Белоруснефть».

У той же день США, Великобританія та Канада заявили, що підтримають штрафні заходи Євросоюзу проти білоруського режиму. Зокрема, американські санкції, згідно з повідомленням міністерства фінансів США, стосуються білоруського суверенного боргу, 20 фізичних та 12 юридичних осіб, зокрема Дмитра Лукашенка – середнього сина білоруського правителя. Крім того, під санкції підпали «Білоруська калійна компанія», «Трансавіаекспорт», «Славкалій» та «Белтехекспорт».

Як повідомлялося, Україна обмежила імпорт фанери й картопляного крохмалю з Білорусі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло