«Нафтогаз» поскаржився у Єврокомісію на «Газпром» за монопольне становище на ринку

«Нафтогаз» поскаржився у Єврокомісію на «Газпром» за монопольне становище на ринку

Українська компанія подала клопотання Генеральному директорату з конкуренції про вжиття негайних заходів

«Нафтогаз» поскаржився у Єврокомісію на «Газпром» за монопольне становище на ринку
фото Shutterstock

Європейська комісія отримала скаргу НАК «Нафтогаз України» на домінуюче становище російського «Газпрому» на європейському ринку газу, що, на думку української сторони, є причиною рекордного зростання цін на газ у Європі.

«Ми отримали скаргу. Ми розглянемо її відповідно до наших стандартних процедур», – підтвердив на брифінгу в понеділок представник Єврокомісії Тім МакФі, пише агентство «Інтерфакс-Україна».

Інших деталей поки що не надається.

НАК «Нафтогаз України» 21 грудня звернулася до Європейської комісії зі скаргою на те, що російський «Газпром» зловживає домінуючим становищем на європейському ринку газу. НАК подала клопотання Генеральному директорату з конкуренції (Directorate General for Competition) про вжиття негайних заходів щодо нормалізації ситуації.

«Газпром» різко зменшив продаж власного газу на європейському спотовому ринку, незважаюч на те, що попит зростає, і обмежує можливості інших компаній постачати додаткові обсяги газу в Європу і конкурувати з «Газпромом», – наводяться в релізі «Нафтогазу» слова голови правління Юрія Вітренка.

На його думку, саме це є ключовою причиною кризи та рекордного зростання цін на газ у Європі.

Нагадаємо, Путін заявив, що як тільки Німеччина дозволить роботу «Північного потоку 2», ціна на газ в Європі й Україні впаде.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло