У Німеччині «зелена» енергія склала 46% від загального енерговироблення в 2021 році

У Німеччині «зелена» енергія склала 46% від загального енерговироблення в 2021 році

Але для збалансованого енергопостачання країни знадобиться більше сонячних електростанцій

У Німеччині «зелена»  енергія склала 46% від загального енерговироблення в 2021 році
фото Shutterstock

У 2021-му вироблення сонячної енергії у ФРН виросло на 0,7 ТВт/год, але енергії вітру через погодні умови було вироблено менше на 16,1 ТВт/год порівняно з показниками попереднього року.

За підрахунками аналітиків з Fraunhofer ISE, найбільшого дослідницького інституту Європи, що займає питаннями сонячної енергетики, вироблення чистої енергії в Німеччині скоротилося порівняно з позаминулим роком і склало 46%, а не 50%, як було в 2020 році, пише HighTech Plus з посиланням на Electrek.

Проте у Німеччині вітер залишається головним джерелом енергопостачання. За 2021 вітрогенератори виробили 113,5 ТВт/год електроенергії. На другому місці буре вугілля – 99,1 ТВт/год. На третьому атомна енергія – 65,4 ТВт/год. Потім йдуть природний газ (51,2 ТВт/год) та сонце (48,5 ТВт/год).

Частка бурого вугілля та атомної енергії минулого року скоротилася порівняно з 2020-м. Наприкінці минулого року Німеччина закрила три з останніх шести АЕС. Реактори останніх трьох будуть зупинені наприкінці 2022 року.

Незважаючи на те, що разом сонячна та вітрова енергія – два основні джерела відновлюваної енергії Німеччини – демонструють тенденцію до сталого зростання, аналітики Fraunhofer ISE переконані, що для збалансованого енергопостачання країни знадобиться більше сонячних електростанцій.

За прогнозом МАЕ, зелена енергетика зростатиме рекордними темпами наступні п'ять років і встановить паритет (однакові ціни) з викопними джерелами у 2026 році. Лідером за обсягом виробленої зеленої енергії буде Китай, але найвищі темпи зростання покаже Індія.

Нагадаємо, Китай увів в експлуатацію найбільшу морську вітрову електростанцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло