Суд не дозволив «Укртранслізингу» стягнути з «УЗ» 750 млн грн боргу «Донецької залізниці»

Суд не дозволив «Укртранслізингу» стягнути з «УЗ» 750 млн грн боргу «Донецької залізниці»

Ахметов контролює 52% акцій «Укртранслізингу»

Суд не дозволив 	«Укртранслізингу» стягнути з 	«УЗ» 750 млн грн боргу 	«Донецької залізниці»
Фото: flickr.com

Що сталося. Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу «Укрзалізниці» («УЗ») та скасував рішення Господарського суду Донецької області про стягнення з компанії 749,2 млн грн заборгованості «Донецької залізниці» за договорами 2007 року на користь «Укртранслізингу».

Джерело. Про це повідомляє Finbalance із посиланням на рішення суду. 

Деталі. Верховний Суд передав справу на новий розгляд до госпсуду Донецької області для розгляду аргументів «Укрзалізниці» щодо наявності підстав для застосування позовної давності. 

Також суд має звірити акти взаєморозрахунків між «Укртранслізингом» та «Донецькою залізницею», частину яких «було підписано неуповноваженою особою, причому документи не містять дати підписання».

За даними держреєстру, Рінат Ахметов контролює 52,29% акцій ПрАТ «Укртранслізинг». «УЗ» констатувала, що їй належить 47,7% акцій «Укртранслізингу».

У червні 2020 року «Укрзалізниця» повідомила, що Велика Палата Верховного Суду визнала її правонаступницею «Донецької залізниці» з 25 жовтня 2015 року.

Що це означає. Як зауважувала «УЗ», це означає, що «Укрзалізниця» зобов’язана погасити всі борги «Донецької залізниці», не отримавши при цьому від неї жодного майна до статутного капіталу.

Активи компанії залишилися на тимчасово окупованих територіях, включно з понад 20 000 вантажних вагонів Укрзалізниці, майже 6 000 вагонів інших власників, близько 6 000 пасажирських вагонів та понад 300 локомотивів.

Як уточнювала УЗ, за приблизними підрахунками, сума зобов'язань ДП «Донецька залізниця» перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн.

Бекграунд. Верховний Суд не дозволив «Сбербанку» стягнути з «УЗ» понад $15 млн боргу. Йдеться про заборгованість «Донецької залізниці» за низкою кредитних договорівю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло