Сенатори-демократи подали законопроект з санкціями особисто проти Путіна
В адміністрації Байдена підтримали законопроект демократів

Сенатори-демократи США включили до альтернативного санкційного законопроекту можливість ввести санкції особисто проти президента РФ Владіміра Путіна у разі вторгнення Росії в Україну, пише Washington Post.
12 січня сенатори від Демпартії мають оприлюднити проект нових санкцій, які передбачається запровадити, якщо Росія розпочне військові дії проти України.
Головний ініціатор законопроекту – глава сенатського комітету з міжнародних відносин, демократ Роберт Менендес. Він включає широкі санкції щодо вищих російських військових та урядовців, включаючи особисто Путіна, обмеження на роботу ключових банківських установ та платіжної системи SWIFT.
У законопроекті російський газопровід «Північний потік 2» названий «інструментом зловмисного впливу Російської Федерації», а щоб він не почав роботу, пропонується «розглянути всі доступні та належні заходи».
За словами Менендеса, законопроект внесений, аби «абсолютно ясно дати зрозуміти, що Сенат США не буде бездіяльним, коли Кремль загрожує повторним вторгненням в Україну».
Сенатор вважає, що документ надсилає Росії чіткий сигнал: «Путіну не потрібно обрушувати всю свою економіку і йому не потрібно жертвувати життям свого народу марною спробою переписати карту Європи».
Представник Ради національної безпеки США вже повідомив, що Білий дім підтримав законопроект Менендеса: в адміністрації Байдена вважають, що він показує, наскільки серйозними будуть витрати для російської економіки, якщо «Путін вирішить вторгнутися на територію сусідньої держави».
Законопроект є відображенням внутрішньополітичної боротьби в США: у п'ятницю Сенат має розглянути внесений раніше законопроект сенатора-республіканця Теда Круза, який передбачає конкретні санкції проти «Північного потоку 2».
Адміністрація Джо Байдена йому протидіє, оскільки він ускладнить санкційний маневр проти Росії та внесе протиріччя між США і Німеччиною, зазначає видання. Новий законопроект є альтернативою до попереднього.
Також в Держдепі заявили, що США, Німеччина та ЄС спільно працюють над затримкою запуску «Північного потоку-2».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].