Вісім країн втратили право голосу в ООН через фінансові борги
Ще три країни мають борги, але голосувати поки що можуть

Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш направив Генасамблеї ООН листа зі списком країн, які втрачають право голосу через заборгованість перед організацією, повідомляє AFPз посиланням на документ.
Згідно з Хартією ООН, країна більше не може голосувати, якщо її борги перед організацією досягають суми, яку та мала заплатити протягом двох попередніх років.
Зокрема, права голосу втратили Іран, Венесуела, Судан, Антигуа і Барбуда, Конго, Гвінея, Папуа-Нова Гвінея та Вануату.
Мінімальна сума, яку Іран має виплатити ООН для відновлення у праві голосу, перевищує $18 млн, пише Коммерсант. У 2021 році країна вже втрачала право голосу через борги. Тоді Іран стверджував, що не може сплатити мінімальний внесок через санкції США, а після переговорів Мінфін США розморозив потрібну суму.
Для Судану ООН визначила внесок $300 000, для Венесуели – $40 млн.
МЗС Ірану заявило, що не здатне погасити борг «через гнітючі та незаконні санкції США». Відомство закликало Гуттеріша та секретаріат ООН «взяти до уваги особливі умови», в які поставлені країни під обмеженнями, та сприяти їм у платежах.
Ще три країни накопичили заборгованість, але можуть продовжувати голосувати, оскільки борг утворився «через умови поза контролем» країни-члена ООН. Йдеться про Коморські острови, Сан-Томе і Прінсіпі та Сомалі.
Нагадаємо, ООН зафіксувала в Арктиці новий температурний рекорд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].