Microsoft вкладе $50 млн інвестицій у виробника екологічного палива

Microsoft вкладе $50 млн інвестицій у виробника екологічного палива

Це перший у світі переробний завод, здатний виробляти авіапаливо зі спирту

Microsoft вкладе $50 млн інвестицій у виробника екологічного палива
фото DR

Фонд Microsoft Climate Innovation Fund інвестував $50 млн у компанію LanzaJet, що спеціалізується на виробництві екологічного палива. Йдеться, зокрема, про авіаційне паливо та про альтернативу традиційному дизельному паливу, пише 3DNews.

Гроші будуть спрямовані на розвиток майданчика LanzaJet Freedom Pines Fuels, розташованого в Сопертоні (Джорджія, США). Це перший у світі переробний завод, здатний виробляти авіапаливо зі спирту, який частково отримується з побутових відходів.

Підприємтсво почне працювати в цьому році. Спочатку обсяг поставок складе близько 37,9 млн л на рік, а до 2030-го планується вийти на рівень 3,79 млрд л на рік.

Зазначається, що багато IT-компаній, наприклад, оператори дата-центрів, мають намір досягти вуглецевої нейтральності до 2030 року. Проте авіаційна галузь значно відстає у цьому плані.

У Сполучених Штатах вуглецевої нейтральності в авіаційній сфері планується досягти лише в 2050 році. Підприємство LanzaJet Freedom Pines Fuels якраз і має допомогти цьому за рахунок виробництва екологічного палива.

На заводі також вироблятиметься альтернативне паливо на основі ресурсів із відновлюваних джерел, яке може застосовуватись у дизельних генераторах для дата-центрів.

Також зазначається, що Microsoft вперше перейшла на використання екодизелю в нещодавно побудованому хмарному регіоні Azure у Швеції.

Як повідомлялося, авіакомпанії Air France і KLM ввели для пасажирів додаткову плату за екологічне пальне.

Нагадаємо, проти Microsoft почали розслідування за надання британським медикам доступу до свого сервісу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло