Кількість пенсіонерів зменшилася більш ніж на один мільйон за останні п'ять років

Кількість пенсіонерів зменшилася більш ніж на один мільйон за останні п'ять років

Активний спад почався ще до епідемії коронавірусу, з 2016 року

Кількість пенсіонерів зменшилася більш ніж на один мільйон за останні п'ять років
Фото: УНІАН

Що сталося. За останні п'ять років кількість пенсіонерів зменшилася більш ніж на один мільйон. Активний спад почався ще до епідемії коронавірусу, з 2016 року. 

Джерело. Про це повідомляє телеграм-канал Опендатамедіа.

Деталі. Попри зменшення навантаження на Пенсійний фонд, підвищення якості життя решти 10,9 млн пенсіонерів не відбулося. Середня пенсія все ще становить менше ніж $150 (3915 грн) хоч вона і збільшилася вдвічі за останнє п'ятиріччя.

Зазначається, що середня цифра «не дуже чітко показує реальність». 50% пенсіонерів одержують менш як 3000 гривень ($110) пенсії, а понад 10 000 грн ($370) отримують лише 4,3% українців.

Згідно з повідомленням, закон про пенсійне страхування, який діє в Україні з 2018 року, щорічно підвищує планку страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію.

Українцям із 2028 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 35 років стажу. Крім того, за відсутності до 65 років 25 років стажу пенсії не буде взагалі – натомість надаватиметься соціальна допомога.

Бекграунд. Раніше Кабінет Міністрів збільшив видатки Пенсійного фонду на 18,5 млрд грн для підвищення мінімальної пенсії з першого грудня до 2 600 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло