Зеленський ввів санкції проти кримських чиновників і російських суддів на п'ять років

Зеленський ввів санкції проти кримських чиновників і російських суддів на п'ять років

Санкції передбачають блокування активів, заборону участі в приватизації та запобігання виведенню капіталів за межі України

Зеленський ввів санкції проти кримських чиновників і російських суддів на п'ять років
Президент Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Що сталося. Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) щодо санкцій проти кримських чиновників та російських суддів терміном на п'ять років.

Джерело. Про це йдеться у відповідному указі, який оприлюднили на сайті Офісу президента.

Деталі. Згідно з указом, Кабінету міністрів, Службі безпеки України та Національному банку необхідно забезпечити реалізацію та моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших санкцій.

Крім того, Міністерству закордонних справ необхідно проінформувати компетентні органи Європейського Союзу, США та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання щодо запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Зазначається, що до списку персональних санкцій потрапили 18 суддів РФ. Проти них передбачені такі обмеження:

  • блокування активів;
  • заборона участі у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави та особами, яких контролюють резиденти іноземної держави або діють в їхніх інтересах;
  • запобігання виведенню капіталів за межі України.

Також санкції запровадили проти 52 російських чиновників, які наразі проживають на території тимчасово окупованого Криму.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Бекграунд. Раніше Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів. Мова йде про «Перший незалежний» та UkrLive.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло