Жінки значно рідше потрапляють в новини, ніж чоловіки – дослідження

Жінки значно рідше потрапляють в новини, ніж чоловіки – дослідження

Історії про жінок становлять лише 24% тем новин у світових ЗМІ

Жінки значно рідше потрапляють в новини, ніж чоловіки – дослідження
фото Shutterstock

Згідно із дослідженнями, жінки значно рідше потрапляють у новини порівняно з чоловіками, повідомляє видання The Pudding із посиланням на звіт Global Media Monitoring Project (GMMP).

Проаналізувавши понад 380 000 матеріалів різних ЗМІ протягом майже 16 років, фахівці GMMP з'ясували, що історії про жінок становлять лише 24% новинних тем та джерел, про які повідомляють. І, за даними дослідження, цей показник не змінювався з 2010 року.

GMMP проаналізували і самі новини про жінок і з'ясували, що в них частіше, ніж у будь-яких інших матеріалах, використовуються сенсаційні заголовки або заголовки зі словами «перша» чи «перший».

Загалом, як пише Forbes, про жінок стали частіше писати як про активістів, лідерів, підприємців та засновників та використовувати щодо них лексику з явно вираженою гендерною приналежністю – «офіціантка», «поліцейська» та інші.

Проте одні з найпопулярніших тем, у зв'язку з якими жінки з'являються новини, – насильство та злочини. У 4000 матеріалах про жінок згадується слово «смерть», у 6000 матеріалах – «зґвалтування», а в 10 000 матеріалів – «вбивство». При цьому, зазначають дослідники, у цих новинах журналісти найчастіше посилаються на жінку як на «доньку», «матір» чи «дружину».

Звіт Who Makes The News – найбільше та найтриваліше дослідження гендерної проблематики у світових ЗМІ. У ході роботи GMMP проаналізували близько 380 000 матеріалів, опублікованих у період з 2005 по 2021 рік провідними англомовними виданнями новин та інформаційними агентствами, використовуючи ключові слова «жінка», «дівчина», «матір», «леді» та інші.

Нагадаємо, у Фінляндії приймуть закон, який дозволить дізнаватися, яка зарплата в колег – це дозволить скоротити гендерну нерівність.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло