Volvo та Northvolt збудують завод, який випускатиме батареї для 500 000 електрокарів щороку

Volvo та Northvolt збудують завод, який випускатиме батареї для 500 000 електрокарів щороку

Керуватиме виробництвом колишній топ-менеджер Tesla

Volvo та Northvolt збудують завод, який випускатиме батареї для 500 000 електрокарів щороку
фото Volvo

Компанії Volvo і Northvolt оголосили про намір збудувати в шведському Гетеборзі великий завод із виробництва акумуляторів для електромобілів – його будівництво має стартувати в 2023 році. Сумарна ємність батарей складе до 50 ГВт/год на рік, чого вистачить для 500 000 електромобілів, пише 3DNews.

Акумулятори, що випускаються на заводі, будуть «спеціально розроблені» для використання на електромобілях марок Volvo і Polestar. Будівництво підприємства узгоджується з раніше оголошеним планом створення спільного центру досліджень і розробок, який передбачає інвестиції в 30 млрд шведських крон ($3,29 млрд).

А керуватиме виробництвом Адріан Кларк – колишній топ-менеджер Tesla. Запуск дослідницького центру заплановано вже на поточний рік, а завод із виробництва акумуляторів має бути запущений у 2025 році.

Стокгольмська компанія Northvolt була заснована у 2016 році, їй вдалося залучити інвестиції від Goldman Sachs та Volkswagen, а до 2030 року вона планує випускати акумулятори загальною ємністю 150 ГВт·год на рік. Продукцією компанії вже зацікавилися найбільші світові автовиробники, включаючи Volvo, яка до того ж у 2030 році збирається повністю відмовитися від випуску легкових машин з двигунами внутрішнього згоряння.

У ході спільної прес-конференції керівники компаній відзначили, що першорядне значення для них має європейський регіон, хоча електрифікація транспорту вже стала актуальним питанням у всьому світі.

Тому в перспективі такі підприємства можуть бути збудовані в Азії чи Америці.

Нагадаємо, у Німеччині провели незалежне випробування електрофури Volvo – результат перевершив очікування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло