У Бельгії працівники можуть вимагати перевести їх на 4-денний робочий тиждень
В разі відмови керівництво має надати письмове пояснення

Влада Бельгії дозволила співробітникам просити у роботодавців переведення на чотириденний робочий тиждень. При цьому зарплата працівників має бути збережена.
Компанії зможуть відхиляти запити працівників про переведення на скорочений робочий тиждень, але вони повинні надавати їм письмове обґрунтування відмови. Про це пише The Guardian.
Прем'єр-міністр Бельгії Александр де Кро пояснив, що нові правила допоможуть організовувати вечірню та нічну роботу без узгодження із профспілками.
«Переведення на чотириденний робочий тиждень дасть співробітникам і компаніям більше свободи в організації робочого часу», – сказав він. Де Кро також зазначив, що нові правила дозволять працювати неоднакову кількість годин з тижня в тиждень – більше або менше.
Згідно з поправками до трудового кодексу, компанії з 20 або більше працівниками мають право запропонувати працівникам можливість «відключитися» у неробочий час – їм не доведеться відповідати на дзвінки, електронні листи або повідомлення з 11 вечора до 5 ранку.
Вони також можуть вимагати графік роботи заздалегідь: він буде відомий на сім днів уперед. При цьому газета De Standarts зазначає, що норма оплати праці в нічний час набуде чинності лише після півночі, а не з восьмої вечора, як це роблять зараз.
Введення чотириденного робочого тижня – частина реформи у сфері праці Бельгії. За її рахунок уряд країни планує виправити ситуацію на ринку праці. За даними Eurostat, приблизно у 71 зі 1000 бельгійців віком від 20 до 64 років є постійна робота. Це менше, ніж у середньому по Євросоюзу (73 особи зі 100).
Нагадаємо, в Ісландії масштабний експеримент із 4-денним робочим тижнем визнали успішним.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].