Глава Пентагону: Росія зібрала достатньо сил, щоб завдати удару по Україні

Глава Пентагону: Росія зібрала достатньо сил, щоб завдати удару по Україні

«Битва за Україну – це битва за Європу. Якщо Путін не зупиниться на цьому, він піде далі», - наголосив міністр МЗС Литви

Глава Пентагону: Росія зібрала достатньо сил, щоб завдати удару по Україні
фото DR

Міністр оборони США Ллойд Остін у суботу порівняв російські збройні сили зі змією, яка готується завдати удару по Україні після масштабного нарощування військової потужності, яке спровокувало найбільшу кризу між Сходом та Заходом з часів холодної війни, пише Голос Америки.

Остін, виступаючи під час поїздки в Литву, сказав, що згоден з оцінкою президента Джо Байдена про те, що Владімір Путін, зважаючи на все, прийняв рішення організувати нове вторгнення в Україну.

«Вони розгортаються і тепер готові завдати удару», – заявив Остін на прес-конференції в столиці Литви Вільнюсі перед переговорами з лідерами балтійських держав.

Остін, генерал армії у відставці, попередив, що Москва може розпочати наступ на Україну в будь-який момент, і перерахував види військової сили, яку Росія зосередила та передислокувала до районів, прилеглих до України.

«Зважаючи на мій попередній досвід, я можу сказати вам, що це саме те, що потрібне для проведення атаки, і це те положення, в якому вам потрібно бути для нападу», – сказав Остін.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс висловив стурбованість тим, що якщо Кремль захоче захопити Україну, Москва наступного разу націлиться на країни Балтії та Польщу.

«Битва за Україну – це битва за Європу. Якщо Путін не зупиниться на цьому, він піде далі», – сказав Ландсбергіс, закликавши військових стратегів у регіоні перейти від спроб вмовити Росію до підготовки захищатися від неї.

Остін пообіцяв, що Вашингтон підтримає своїх балтійських союзників, але відмовився говорити, чи відповість він на заклик Литви про введення додаткових військ.

«Я хочу, щоб усі в Литві, Естонії та Латвії знали, і я хочу, щоб президент Путін у Кремлі знав, що Сполучені Штати підтримують наших союзників», – заявив Остін на прес-конференції у Вільнюсі після переговорів із литовськими лідерами.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив після зустрічі з Остіном: «Вкрай важливо зміцнити регіональну безпеку [країн Балтії] додатковими військами зі Сполучених Штатів та прискорити співпрацю у галузі військових закупівель».

Починаючи з 2019 року, Сполучені Штати розміщують у Литві на ротаційній основі близько 500 військовослужбовців, і у своїй заяві Науседа закликав Вашингтон зробити це розміщення постійним.

Міністр оборони Естонії Калле Лаанет, який також зустрічався з Остіном у Вільнюсі, сказав, що він попросив Сполучені Штати направити винищувачі до балтійських країн для захисту повітряної безпеки. Жодна з балтійських держав не має власних винищувачів.

Нагадаємо, президент Зеленський заявив, що ініціює проведення консультацій у рамках Будапештського меморандуму, і якщо ця ініціатива не знайде відгуку – Україна відмовиться від визнання цього документу, в тому числі від відмови від ядерної зброї.

 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло