Російські мільярдери втратили за день більше ніж $8 млрд через ескалацію на Донбасі

Російські мільярдери втратили за день більше ніж $8 млрд через ескалацію на Донбасі

Агресія Росії щодо України дорого обходиться не лише звичайним росіянам та російському рублю, а й учасникам списку Forbes

Російські мільярдери втратили за день більше ніж $8 млрд через ескалацію на Донбасі
фото Pixaby

Російські мільярдери втратили за даними на 21 лютого загалом $8,339 млрд на тлі обвалу російських індексів та котирувань російських компаній. Про це свідчать дані Forbes.

Лідерами з падіння оцінок станів стали найбільший акціонер «Лукойлу» Вагіт Алекперов (-$946 млн) та співвласники «Новатека» Леонід Міхельсон (-$927 млн) та Геннадій Тимченко (-$906 млн).

Падіння котирувань цих компаній пояснюється тим, що вони є в портфелі практично кожного іноземця, який інвестує в російський фондовий ринок, пояснює старший аналітик з нафти і газу BCS Global Markets Рональд Сміт.

«Вони просто продають те, що у них [іноземних інвесторів] на даний момент є в портфелі», – пояснює він.

Не набагато щасливішими виявилися вітчизняні металурги. Через обвал котирувань бенефіціар НЛМК Володимир Лісін втратив $645 млн, співвласник «Норнікеля» Володимир Потанін – $751 млн, президент «Сєверсталі» Олексій Мордашов – $556 млн, найбільший акціонер ММК Віктор Рашніков втратив $298 млн.

Також впали оцінки статків Сергія Гордєєва, співвласника девелопера ПІК (-$463 млн), Олега Дерипаски, співвласника EN+ (-$317 млн), банкіра Олега Тінькова (-$277 млн) та бенефіціара виробника добрив «Акрон» В'ячеслава Кантора (-$529 млн)

Статки російських мільярдерів впали слідом за індексами та валютою: індекс Мосбіржі о 14:40 за київським часом опускався майже на 10%, до 3125 в.п, курс долара піднявся до 78,17 рублів, євро – до 88,86 рублів. Обвал відбувається на тлі новин про продовження загострення ситуації на Донбасі.

 «Сьогодні на фондових ринках правлять бал геополітичні ризики, наслідком яких стала велика невизначеність та велика волатильність. Все залежить від ситуації на сході України. Якщо буде деескалація, ринок злетить на десятки відсотків», – каже аналітик BCS Global Markets Кирило Чуйко.

Свою роль відіграли і сьогоднішні повідомлення ЗМІ про можливі санкції. За даними Reuters, вони забороняють американським банкам обробляти транзакції для великих банків Росії. У разі їх введення кредитні організації зіткнуться з великими проблемами як мінімум з точки зору рефінансування своїх зобов'язань та обслуговування рахунків клієнтів, пояснив експерт.

Як повідомлялося, Британія має намір згорнути програму видачі «золотих віз» через напругу навколо України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло